„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” w ramach realizacji zadania publicznego Ministra Edukacji Narodowej „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież, dzięki wdrożeniu innowacyjnego, kompleksowego programu szkoleń dla społeczności szkolnych. Program warsztatów z dziedziny edukacji cyfrowej, bezpieczeństwa w sieci oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych, będzie skierowany zarówno do uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców uczniów z wszystkich rodzajów szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w tym integracyjnych).

Partnerzy ze swoimi działaniami dotrą do 1600 szkół, a tym samym do ponad 96 tys. uczniów, 32 tys. nauczycieli oraz 32 tys. rodziców, prowadząc łącznie 22 988 godzin warsztatów.

Działania w ramach projektu partnerskiego są realizowane przez Collegium Civitas oraz Fundację Nowoczesna Polska, która w projekcie pełni funkcję Lidera.

Czas trwania projektu: od 14 grudnia 2015 r. do 31 grudnia 2018 roku.

Najnowsze informacje o projekcie TUTAJ

I raport podsumowujący badanie Interim

II raport podsumowujący badanie Interim

III raport podsumowujący badanie Interim

IV raport podsumowujący badanie Interim

RAPORT KOŃCOWY (PDF)

Ze strony Collegium Civitas opiekunowie projektu: Joanna Kowalczyk i Edyta Kostrzewa

tel.  22 656 71 34

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+” i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Minister Edukacji Narodowej

Honorowy patronat:

RPD - logo z godlem mmMinisterstwo Cyfryzacji>ośrodek rozwoju edukacji

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).