Socjologia: wyzwania współczesności

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:

niestacjonarne

(zobacz także: stacjonarne)

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

Transformacje zachodzące we współczesnych społeczeństwach – ich szybkość i kompleksowość – budzą fascynację, ale równocześnie mogą przytłaczać. Studiowanie socjologii umożliwia dogłębne zrozumienie natury i skomplikowanego charakteru tych zmian, pozwalając jednocześnie na ich lepsze przyswojenie.

Specjalność daje Ci nie tylko szansę na zdobycie gruntownej wiedzy teoretycznej, ale również na rozwój praktycznych umiejętności, które pozwolą Ci stać się aktywną/aktywnym uczestniczką/uczestnikiem społeczeństwa, gotową/gotowym do działania w różnorodnych środowiskach zawodowych.

Jak to osiągniesz?
1
Interdyscyplinarne podejście do nauki pozwoli Ci zgłębić różnorodne obszary — od marketingu po współczesny aktywizm. Ta wszechstronna wiedza przygotuje Cię do pracy w szerokim spektrum sektorów – publicznym, politycznym, NGO, a nawet mediach.

2
Zdobędziesz solidne podstawy w zakresie zaawansowanych technik badawczych, zarówno ilościowych, jak i jakościowych. Nauczysz się analizować dane, co jest kluczowe do projektowania skutecznych badań społecznych oraz wyciągania praktycznych wniosków.

3
Wnikliwie przyjrzysz się kluczowym wyzwaniom XXI wieku. Zostaniesz wyposażona/wyposażony w narzędzia do analizy i reagowania na zmiany technologiczne, ekologiczne, społeczne i polityczne, z uwzględnieniem problemów takich jak nierówności i wykluczenie.

4
Uczyć się będziesz od doświadczonych socjolożek/socjologów i ekspertek/ekspertów w dziedzinie komunikacji społecznej, badań rynku, zarządzania personelem, co zapewni Ci dostęp do aktualnej wiedzy i realiów pracy w tych obszarach.

5
Realizacja własnych projektów, badań i analiz, pozwoli Ci na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Każde zadanie będzie szansą na rozwój umiejętności analitycznych, badawczych, a także komunikacyjnych, co znacząco wzbogaci Twoje CV i przygotuje do przyszłej kariery zawodowej.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

Co po studiach?

• Agencje marketingowe i Public Relations
  • Domy mediowe
  • Działy marketingu i PR w przedsiębiorstwach i instytucjach
  • Ośrodki badań opinii społecznej i rynku
  • Działy HR, agencje doradztwa personalnego, agencje headhunterskie
  • Ośrodki badawcze, analityczne i eksperckie
  • Organy administracji rządowej i publicznej
  • Sztaby wyborcze

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).