Studia azjatyckie i orientalne

3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

Azja to kontynent zróżnicowanych kultur, tradycyjcji i społeczeństw. Tamtejsze mocarstwa jak Chiny, Indie, czy państwa Półwyspu Arabskiego wywierają coraz większe wpływy na globalne procesy na arenie gospodarczej, i poza nią.

Aby zrozumieć znaczenie Azji, jej konkretnych regionów oraz państw, należy wyjść poza stereotypy i uproszczenia jak choćby dzielenie świata na „Zachód i resztę“. Dzięki studiom w Collegium Civitas poznasz i nauczysz się identyfikować kluczowe procesy z Azją w roli główniej, które kształtują współczesny świat.

Dlaczego XXI w. nazywamy wiekiem Azji? Jak koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku wpływa na (nie)równowagę między Chinami i Globalnym Południem a Zachodem? Czy azjatyckie demokracje w ogóle istnieją i czym różnią się od europejskich? Czy jihad może być „cool“? Nie tylko na te pytania poznasz odpowiedź podczas studiów.

Jak to osiągniesz?
1
Poznasz narzędzia i metody analizowania procesów geopolitycznych w Azji, dowiesz się, jak analizować
wewnętrzne problemy społeczno-polityczne państw azjatyckich oraz ich globalne konsekwencje. Dowiesz się, jak budować i kształtować relacje w uwarunkowaniach azjatyckich.

2
Zaczniesz się uczyć języka chińskiego lub arabskiego, co jest nieocenioną umiejętnością w budowaniu
relacji

3
Uczyć się będziesz od najlepszych znawczyń/znawców Azji, praktyczek/praktyków z bogatym doświadczeniem w dyplomacji i organizacjach międzynarodowych, ekspertek/ekspertów prowadzących działania biznesowe z krajami Azji. Oni wprowadzą Cię w praktyczne aspekty współpracy z regionami i państwami kontynentu.

4
W ramach zajęć będziesz uczestniczyć w „treningu międzykulturowym”. Weźmiesz udział w wizytach w
ambasadach państw azjatyckich oraz odwiedzisz miejsca związane z kulturą azjatycką w Polsce. Możesz także część studiów zrealizować za granicą i w ten sposób lepiej poznać kulturę danego kraju. Współpracujemy z uczelniami partnerskimi w Turcji, Gruzji, Kazachstanie, Kirgistanie, Korei, Libanie lub na Tajwanie.

5
Uczestnictwo w praktykach i realizacja projektów związanych z Azją umożliwi Ci zdobycie cennego
doświadczenia zawodowego i rozwinie Twoje kompetencje międzykulturowe. O ich dalszy rozwój zadba Akademickie Biuro Karier CC, które przez cały czas trwania studiów oferuje kompleksowe wsparcie
doradcze i coachingowe.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu, suplementu, doradztwo zawodowe i porady psychologiczne
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

Co po studiach?

• Organizacje międzynarodowe operujące w Azji (ONZ, NATO)
  • Firmy eksportowe działające na rynkach azjatyckich
  • Azjatyckie firmy obecne w Polsce (Samsung, LG, Bank of China)
  • Sektor usług i turystyki, obsługa klientów z państw Azji
  • Oddziały administracji publicznej współpracujące z inwestorami z Azji
  • Polskie placówki dyplomatyczne w Azji
  • Media (prasa, telewizja, portale internetowe)

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).