Teoria i praktyka sommelierska

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    październik 2024 r.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o winie i przygotować się do zawodu sommeliera lub sędziego? Zajmujesz się handlem winem? A może wino to po prostu Twoja pasja i chcesz wiedzieć o nim jak najwięcej? Wybierz studia Teoria i praktyka sommelierska i ucz się od najlepszych ekspertów w Polsce. W czasie studiów skosztujesz prawie 100 gatunków różnych win.

Studia przygotowane pod patronatem magazynu „Czas Wina” – największego specjalistycznego magazynu winiarskiego w Polsce.

Twoje 4 kroki do zawodu sommeliera
Ucz się od praktyków
Uczysz się od najlepszych ekspertów w Polsce. Zajęcia są prowadzone przez m.in.: Adama Pawłowskiego MS – jedynego polskiego Master Sommeliera, specjalistów w zakresie enologii, członków Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, zawodowych sommelierów, instruktorów Wine & Spirits Education Trust, sędziów międzynarodowych konkursów winiarskich.
Poznaj praktyczne wskazówki
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki sommelierskiej uwzględniające wszelkie aspekty związane z zawodem sommeliera, degustacją analityczną i opisową wina, znajomością win wytwarzanych z najważniejszych odmian winorośli, typologią wina i związanych z nią różnorakich metod produkcji, geografią winną (Francja, Hiszpania, Włochy, Europa Środkowa i Wschodnia, Nowy Świat).
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają charakter warsztatów degustacji analitycznej, podczas których skosztujesz łącznie ok. 100 gatunków wina z kilkunastu krajów i kilkudziesięciu regionów winiarskich świata. Weźmiesz także udział w weekendowym wyjeździe studyjnym do Winnicy Baniewice.
Przygotuj się do prestiżowego egzaminu dla znawców win
Możesz zdawać eksternistycznie egzamin WSET Level 3 Advanced. Dyplom WSET to na rynku wina przepustka do najbardziej prestiżowych pozycji zawodowych.
Więcej informacji: www.wsetglobal.com

Atuty:

• zdobędziesz kompleksową wiedzę, którą powinien posiadać każdy znawca wina – od ogólnej typologii win, przez geografię wina, teorię i praktykę sommelierską, po handel winem, a nawet związek wina i zdrowia;
  • uczysz się zgodnie z najlepszymi światowymi wzorami – program studiów jest dostosowany do wymagań programowych najsłynniejszej i najlepiej rozpoznawalnej w świecie szkoły Wine & Spirits Education Trust London;
  • rozwiniesz swoją wrażliwość sensoryczną i umiejętność opisu wina – w trakcie zajęć skosztujesz ok. 100 gatunków win;
  • poznasz praktyczne aspekty pracy sommeliera – zgłębisz zasady tworzenia karty win, organizacji własnego miejsca pracy czy serwisu win w restauracji.

Studia są przeznaczone dla:

• osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę o winie i najważniejszych regionach winiarskich świata;
  • przyszłych sommelierów i sędziów w konkursach winiarskich;
  • specjalistów z zakresu handlu winem;
  • osób już zatrudnionych na stanowisku kelnera czy barmana, którym zależy na zdobyciu unikalnych szlifów zawodowych.

kierunku

pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).