Katarzyna Skiert-Andrzejuk nowym kierownikiem Centrum Gospodarek Azjatyckich w Collegium Civitas

11.07.2024

Centrum Gospodarek Azjatyckich jest interdyscyplinarnym ośrodkiem badawczym, które funkcjonuje w strukturach naszej uczelni od 2016 roku. Jego głównym celem jest szerzenie wiedzy na temat gospodarek państw azjatyckich oraz możliwościach współpracy z tym regionem i rozwijanie tematyki azjatyckiej jako integralnego elementu studiów w Collegium Civitas.

W ramach Centrum podejmowane będą działania mające na celu wsparcie badaczy, wykładowców i studentów zainteresowanych sytuacją gospodarczą w Azji, m.in. przez stworzenie miejsca dla rozwoju naukowego, prowadzenie obserwatoriów nad zjawiskami i procesami, które mają miejsce w poszczególnych regionach Azji, wspieranie działalności dydaktycznej w uczelni oraz budowanie sieci współpracy z jednostkami z obszaru biznesu i nauki.

Zapraszamy do śledzenia działań podejmowanych przez członków Centrum od nowego roku akademickiego na profilu Centrum Gospodarek Azjatyckich Collegium Civitas na Facebooku.

Miło nam poinformować, że nowym kierownikiem Centrum Gospodarek Azjatyckich została mianowana nasza wykładowczyni i badaczka Katarzyna Skiert-Andrzejuk, która objęła również funkcję p.o. Kierownika studiów anglojęzycznych w Katedrze Stosunków Międzynarodowych.

Katarzyna Skiert-Andrzejuk jest politolożką, absolwentką studiów doktoranckich Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. W Collegium civitas pełni także funkcję p.o. zastępcy kierownika ds. studiów anglojęzycznych w Katedrze Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas oraz prowadzi badania naukowe w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych CC.

Naukowo zajmuje się obszarem Azji Centralnej oraz Kaukazu, brandingiem państwa i narodu, brandingiem politycznym oraz gospodarczym, siłą miękką, przywództwem politycznym, transformacją pokoleniową, polityczną oraz gospodarczą obszaru poradzieckiego; ponadto pasjonuje się również zmianami w kontekście polityki środowiskowej oraz gospodarki cyrkularnej w Azji Centralnej.

Więcej informacji na temat działalności Centrum jest dostępne na jego stronie internetowej.