Wyprawa badawcza dr Agnieszki Nitzy-Makowskiej i dr Kerry Longhurst do Pakistanu

18.07.2024

Dr Agnieszka Nitza-Makowska i dr Kerry Longhurst wróciły niedawno z podróży badawczej do Pakistanu, którą zorganizowały w ramach realizowanego projektu „Dyplomacja środowiskowa jako instrument siły miękkiej: Chiny i Inicjatywa Pasa i Szlaku”.

Nasze wykładowczynie i badaczki odwiedziły uniwersytety w Lahaur, a także think tanki i ośrodki naukowe w Islamabadzie, gdzie dyskutowały o stosunkach chińsko-pakistańskich, a w szczególności o Chińsko-Pakistańskim Korytarzu Gospodarczym (ang. China-Pakistan Economic Corridor, CPEC), będącym istotnym elementem chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi (ang. Belt and Road Initiative, BRI).

Ważnymi punktami podróży były ich gościnne udziały w lokalnych wydarzeniach naukowych, m.in. w seminarium „CPEC’s Environmental Toll: Implications on the Society” zorganizowanym przez Centre for South Asian Studies na University of the Punjab oraz w debacie „The CPEC Journey: Economic Growth and Environmental Challenges”, która odbyła się w ośrodku edukacyjnym The Black Hole w Islamabadzie.

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem tej debaty, który jest dostępny na profilu The Black Hole na Facebooku.

——————————————–

Projekt „Dyplomacja środowiskowa jako instrument siły miękkiej: Chiny i Inicjatywa Pasa i Szlaku” został sfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu SONATA.