Kultura organizacji i zarządzanie zmianą

Udostępnij strone

REKRUTACJA NA TĘ SPECJALNOŚĆ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA!

 

 1. Rodzaj studiów:
  II stopnia (magisterskie uzupełniające)
 2. Tryb studiów:

  niestacjonarne

  (zobacz także: stacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  2 lata (4 semestry)
 5. Kierunek:
  Socjologia

Pandemia pokazała, które organizacje są kulturowo przygotowane na zmiany i łatwo dostosowują się do warunków skrajnej niepewności. COVID to nie tylko wielki reset treści podręczników zarządzania, nowy zdalny sposób pracy i funkcjonowania firmy, lecz również ogromny sprawdzian dla każdego lidera i organizacji. Zdobądź wiedzę i umiejętności niezbędne do sprawnego diagnozowania, budowania i zmiany kultury organizacji, a wraz z tym zmiany kultury pracy całego zespołu oraz lidera.

 

Twoje 5 kroków do kariery
1
Poznaj trendy
Kultura organizacji to bardzo ważny element przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa, nowoczesnego zarządzania, kierowania zespołem i umiejętności przywódczych. Dowiesz się, jak wykorzystać wiedzę i umiejętności w codziennej pracy w skrajnie nieprzywidywalnym środowisku, osiąganiu celów czy zarządzaniu poczuciem psychologicznego bezpieczeństwa dla zdalnie pracujących i rozproszonych zespołów. Poznasz także zagadnienie dynamiki zachowań organizacyjnych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu socjologii i antropologii organizacji.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie diagnozowania kultury organizacji, zmiany kultury, komunikacji i budowania relacji w zdalnych i rozproszonych zespołach, budowania zaufania i poczucia przynależności, tworzenia metanarracji dla zespołów w zmianie, projektowania rytuałów, pracy z osiąganiem celów w skrajnie nieprzewidywalnym środowisku. Zdobędziesz także umiejętności, niezbędne do kierowania rozproszonym zespołem.
3
Ucz się od praktyków
Na zajęciach uczysz się od praktyków – specjalistów i naukowców z obszaru kultury oraz psychologii organizacji. Większość zajęć będzie prowadzona w trybie warsztatowym wypełnionym ćwiczeniami. Oprócz tego w specjalnej sekcji poznasz Ojców i Matki Założycielki, którzy opowiedzą Ci o swoich doświadczeniach związanych z budowaniem kultury opartej na zaufaniu i poczuciu przynależności.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia na specjalności Kultura organizacji i zarządzanie zmianą to przede wszystkim bardzo dużo praktyki, prawdziwych studiów przypadków i ćwiczeń. Przyswajasz wiedzę od organizacji, które odnalazły swoją drogę i są wzorem dla innych. Wiedzę, która często wyprzedza teorię. Ogromnym atutem jest to, że zdobyte umiejętności wykorzystasz do zmiany własnego sposobu pracy i swojej organizacji.
5
Buduj swoje CV
Specjalność Kultura organizacji i zarządzanie zmianą daje Ci możliwość zdobycia konkretnych umiejętności, które możesz wykorzystać w praktyce w swojej codziennej pracy lub we własnej firmie lub organizacji. To są cenne punkty w Twoim CV.

 

Atuty:

 • uczysz się od praktyków w nowej specjalności – oni będą Twoimi mentorami i wprowadzą Cię w praktykę pracy osoby odpowiedzialnej za kulturę organizacji;/li>
 • zdobędziesz wiedzę merytoryczną niezbędną w pracy specjalisty ds. kultury organizacji w firmach i w ramach własnej działalności – poznasz zagadnienia tworzenia kultury organizacji zwiększającej efektywność członków zespołu oraz funkcjonowania zespołów i liderów;
 • zdobędziesz interdyscyplinarne kompetencje w zakresie kultury organizacji, wytyczania celów, projektowania rytuałów – to oznacza jeszcze więcej możliwości znalezienia ciekawej pracy;
 • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
 • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
 • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
 • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

 

Jesteśmy także online:

 • sposób realizacji zajęć dopasowany do sytuacji epidemicznej w kraju – planowo zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni, możliwy jest system mieszany lub całkowicie online;
 • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno online, jak i w salach wykładowych;
 • większość zajęć online realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
 • dostępne trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość.

 


 

Gdzie możesz pracować po studiach:

 • działy HR (specjalista ds. rozwoju pracowników, coach, trener, mentor);
 • zarządy firm/instytucji (rozwój umiejętności interpersonalnych);
 • firmy szkoleniowo-konsultingowe;
 • własna działalność (trener, mentor, konsultant);
 • jako specjalista ds. komunikacji wewnętrznej;
 • specjalista Employer Branding.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa