Zawód: Reporter

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne

  w r. ak. 2022/23 zajęcia online (7 spotkań) i w siedzibie uczelni (2 spotkania)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2022 r.

Własny reportaż z możliwością publikacji? Praktyczne warsztaty dziennikarskie, językowe oraz zajęcia z autorami reportaży, zarówno prasowych, jak i książkowych? Na studiach podyplomowych „Zawód: Reporter (Reportaż w czasach kryzysu)” obok zajęć praktycznych, czeka na Ciebie solidna porcja wiedzy dotyczącej współczesnego świata, zagrożeń i wyzwań, komunikacji międzykulturowej, etyki zawodu dziennikarza, teorii mediów, komunikacji masowej i interpersonalnej, a także historii reportażu. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z Tobą eksperci Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, redaktorzy Magazynu Kontakt, dziennikarze i reporterzy pracujący w polskich i zagranicznych mediach, w tym reporterzy wojenni.

Studia podyplomowe „Zawód: Reporter (Reportaż w czasach kryzysu)” są realizowane pod patronatem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz we współpracy z Magazynem Kontakt.
 

TWOJE 4 KROKI DO DZIENNIKARSKIEJ KARIERY
1
POZNAJ NAJWIĘKSZE WSPÓŁCZESNE WYZWANIA BEZPIECZEŃSTWA
Zanim zaczniesz szlifować warsztat dziennikarski, zapoznasz się z aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi terroryzmu, wojen, zagrożeń regionalnych czy migracji. Reporterzy i redaktorzy przybliżą Ci również temat etyki dziennikarskiej i odpowiedzialnego przekazywania informacji w obszarach związanych z bezpieczeństwem.
2
ZDOBĄDŹ PRAKTYCZNE KOMPETENCJE I UMIEJĘTNOŚCI
Wybierając kierunek „Zawód: Reporter (Reportaż w czasach kryzysu)” zdobędziesz praktyczne umiejętności językowe oraz redakcyjne, przydatne nie tylko w zawodzie dziennikarza. Na zajęciach prowadzonych przez reporterów, pracujących na co dzień w strefach wojny i konfliktu, zgłębisz tajniki pracy reportera wojennego. Kompetencje związane z odpowiedzialnym podróżowaniem, czy komunikacją międzykulturową mogą być przydatne w dalszym rozwoju zawodowym osób już pracujących w mediach, organizacjach pozarządowych, think-tankach i innych instytucjach.
3
UCZ SIĘ OD PRAKTYKÓW
Zajęcia prowadzą eksperci, teoretycy i praktycy zawodu. Dodatkowo w programie przewidziano spotkania z polskimi reportażystami – autorami znanych publikacji prasowych i książek.
4
UCZ SIĘ W PRAKTYCE
Zajęcia mają w dużej mierze charakter praktyczny. Pod okiem ekspertów będziesz doskonalić umiejętności redagowania tekstów oraz skutecznej komunikacji. W trakcie studiów przygotowujesz własny reportaż. Dzięki współpracy z magazynem Kontakt masz możliwość publikacji swojej pracy!

 

Atuty:

 • zdobędziesz wiedzę merytoryczną z zakresu teorii komunikacji;
 • poznasz praktyczne zasady komunikacji międzykulturowej;
 • dowiesz się więcej na temat wyzwań bezpieczeństwa we współczesnym świecie;
 • na zajęciach spotkasz się z dziennikarzami i reporterami, autorami licznych publikacji prasowych, audiowizualnych i książkowych;
 • uzyskasz możliwość publikacji swojego tekstu w magazynie Kontakt.

 

 

Do kogo są kierowane studia:

 • osób zainteresowanych dziennikarstwem oraz bezpieczeństwem w zglobalizowanym świecie;
 • osób pragnących doskonalić umiejętności redakcyjne oraz z zakresu poprawnej polszczyzny;
 • absolwentów studiów licencjackich kierunku dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe, socjologia;
 • pracowników zatrudnionych w mediach, a także w organizacjach pozarządowych, think-tankach i innych instytucjach.

 

 

Partnerzy

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa