Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG

Udostępnij strone

Rekrutacja zakończona!

 

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne

  w r. ak. 2023/24 zajęcia online (6 spotkań) oraz w siedzibie uczelni (4 spotkania)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  październik 2023 r.

Jeśli chcesz zdobyć kompetencje przyszłości w dynamicznie rozwijającym się obszarze zarządzania, zapraszamy Cię na nasze studia podyplomowe Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG. Nauczymy Cię jak przełożyć najnowszą wiedzę z obszaru odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju na praktyczną, codzienną pracę managera CSR/ESG w organizacji.

Poznasz najważniejsze zagadnienia z takich obszarów jak zarządzanie strategiczne, profesjonalne raportowanie ESG i zrównoważonego rozwoju, komunikacja odpowiedzialnego biznesu i zarządzanie interesariuszami. Przygotujesz się do odpowiadania na rosnące oczekiwania inwestorów z zakresu czynników ESG. Dowiesz się u źródła, na co analitycy będą zwracali coraz większą uwagę i jak menedżerowie CSR/ESG wspierają swoje organizacje w dostosowaniu do nowych trendów. Opieramy się na światowych standardach a nasi wykładowcy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach, gotowi podzielić się swoją wiedzą i najlepszymi praktykami.

Studia podyplomowe Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG są realizowane we współpracy z cenioną firmą edukacyjno-doradczą CSRinfo, specjalizującą się w tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, animatorem działań CSR na polskim rynku.

Oferta Collegium Civitas idealnie odpowiada na potrzeby menedżerów i specjalistów z przedsiębiorstw, jednostek administracji publicznej i organizacji społecznych zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania zasad odpowiedzialnego biznesu w organizacji.
 

Twoje 4 kroki do pracy menedżera CSR/ESG
1
Poznaj trendy
Dowiesz się, jakie są aktualne trendy w budowaniu skutecznej strategii CSR/ESG, jak zasady odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju są realizowane przez uznane światowe marki, podmioty publiczne i organizacje społeczne. Zrozumiesz kontekst Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zdobędziesz wiedzę ekspercką na temat zarządzania CSR/ESG w organizacji. Ponadto poszerzysz wiedzę z obszarów ESG zyskujących na znaczeniu w każdej organizacji, takich jak prawa człowieka czy budowanie odpowiedzialnego łańcucha dostaw. Pomogą Ci w tym uznani eksperci i praktycy, którzy całą swoją karierę ukierunkowali na te zagadnienia.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz techniki motywowania i angażowania różnych grup interesariuszy w implementację standardów odpowiedzialnego biznesu i odpowiadania na nowe oczekiwania dotyczące transparentności w kontekście ESG. Dowiesz się, jak budować kapitał społeczny, promować i wdrażać fundamentalne praktyki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w organizacji. Poznasz zasady raportowania ESG (m.in. wg standardu Global Reporting Initiative oraz unijnego standardu raportowania). Nauczysz się, jak przeprowadzić analizę organizacji pod kątem czynników ESG.
3
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą przedstawiciele największych firm międzynarodowych, środowiska inwestorskiego, jednostek administracji publicznej, organizacji społecznych, akademickich oraz mediów. Dodatkowo, podczas wykładów gościnnych, poznasz różne perspektywy zarządzania od profesjonalistów zawodowo związanych z tematyką odpowiedzialnego biznesu w swoich organizacjach. W ramach zajęć na kierunku Manager CSR o swoich doświadczeniach opowiadali przedstawiciele m. in. takich firm i organizacji jak Grupa Raben, Ergo Hestia, Grupa AmRest, Jeronimo Martins Polska, UBS, Grupa Energa, LPP, GOPR, S&P Global Ratings, Santander Bank Polska, BNP Paribas.
4
Ucz się w praktyce
Zagadnienia teoretyczne poznajesz w praktyce podczas warsztatów i ćwiczeń. Dzięki pracy indywidualnej oraz w grupach, na prawdziwych materiałach pod kierunkiem praktyków, masz możliwość analizy ciekawych przykładów, zadawania pytań oraz wymiany spostrzeżeń, co poszerza perspektywy i buduje Twoje doświadczenie.

 

Atuty:

 • zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat implementacji strategii CSR/ESG w firmie – od tematów związanych z zarządzaniem, relacjami ze środowiskiem inwestorskim, raportowaniem ESG, po komunikację;
 • dowiesz się jaki zakres mają polityki ESG, w jaki sposób są one wdrażane w firmach i jaki mają związek ze zrównoważonym rozwojem oraz standardami odpowiedzialnego biznesu;
 • poznasz najlepsze przykłady wdrażania CSR/ESG w międzynarodowych firmach i organizacjach – zajęcia prowadzą eksperci-praktycy, którzy od lat zajmują się obszarem CSR/ESG;
 • rozwiniesz osobiste kompetencje komunikacyjne i menedżerskie – niezbędne do efektywnego wdrażania CSR/ESG w organizacji, zarządzania zespołem i motywowania innych do działania.

 

Zostań menedżerem CSR/ESG. Zdobędziesz kompetencje w zakresie:

 • CSR, ESG, zrównoważonego rozwoju i zarządzania organizacją;
 • praktyk wdrażania CSR/ESG oraz zrównoważonego rozwoju w kluczowych obszarach funkcjonowania organizacji, w szczególności firmy i jednostki administracji publicznej;
 • komunikacji menedżerskiej niezbędnej do efektywnego angażowania interesariuszy i zarządzania zespołem.

 


 

Studia podyplomowe Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG są dedykowane osobom, które:

 • pragną zdobyć nowy, coraz częściej poszukiwany na polskim i międzynarodowym rynku zawód managera CSR/ESG i zrównoważonego rozwoju;
 • chciałyby poznać standardy CSR/ESG i ich praktyczne zastosowanie;
 • szukają ciekawych możliwości rozwoju zawodowego i osobistego;
 • budując swoją karierę, chciałyby połączyć aspekt wdrażania wartości i wysokich standardów etycznych ze skutecznym zarządzaniem procesami i projektami w organizacjach;
 • widzą siebie w roli lidera CSR/ESG i zrównoważonego rozwoju – osoby łączącej umiejętności interpersonalne z ugruntowaną wiedzą na temat zarządzania organizacją i zespołami.

 

Partner

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).