Nowe media i dziennikarstwo

Udostępnij strone

 • Jacek Żakowski, kierownik Katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów, opiekun specjalności Nowe media i dziennikarstwo
  Dziennikarz i publicysta tygodnika „Polityka”, komentator „Gazety Wyborczej” i „Wirtualnej Polski”, prowadzący piątkowy „Poranek radia TokFM” oraz rozmowę dnia w Superstacji. Autor kilkunastu książek. Laureat licznych nagród, w tym: nagrody podziemnego SDP (1987), Polskiego PEN Clubu (1988), nagrody Grand Press w kategorii dziennikarza roku (1997) Superwiktora (2015) i dwukrotnie Wiktora (1997). Członek Towarzystwa Dziennikarskiego. Na naszych studiach prowadzi przedmiot: Czytelnia prasy, którego celem jest budowanie nawyku i umiejętności krytycznego i analitycznego korzystania z mediów, kojarzenia zdobytych informacji, myślenia procesowego i syntetycznej, atrakcyjnej prezentacji treści.
 • Konrad Piasecki, członek katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów
  Od 1994 związany z RMF FM, gdzie prowadzi poranną rozmowę w programie „Kontrwywiad RMF FM”. Jest także prowadzącym programu ”Piaskiem po oczach” w TVN 24. Laureat nagrody Grand Press w kategorii dziennikarza roku (2015). Na naszych studiach prowadzi przedmiot: Warsztat radiowy.
 • Roman Kurkiewicz, członek katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów
  Był dwukrotnie redaktorem naczelnym tygodnika „Przekrój”. Obecnie jest współprowadzącym programu „Dwie prawdy” w TVN 24. Prowadził w TOK FM audycję „Pod tytułem, program o książkach i czytaniu” nagrodzonej w 2010 Pikowym Laurem Polskiej Izby Książki. Publikował, min. w „Gazecie Wyborczej”, tygodniku „Polityka”, „Wprost”, „Krytyce Politycznej”. Na naszych studia prowadzi przedmioty: Warsztat prasowy oraz Literatura faktu.
 • Wojciech Orliński, członek katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów
  Dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej”. Co tydzień w „Dużym Formacie” ukazuje się jego felieton. Jest autorem książek i opowiadań, min.: „Internet. Czas się bać” (2013), „Polska nie istnieje” (2015). Na naszych studiach prowadzi przedmiot: Dziennikarz jako marka w sieci – blogi i social media.
 • Edwin Bendyk, członek katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów
  Dziennikarz i eseista, szef działu naukowego tygodnika „Polityka”. Publikował i publikuje min. w : „Dzienniku Opinii”, piśmie „ResPublica Nowa”, „Przegląd Polityczny”, „Krytyka Polityczna”, „Zeszyty Artystyczne”, „Computerworld”, „Networld”. Jest autorem nagradzanych zbiorów esejów, min. : „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu” (2010) „Bunt Sieci” (2012). Na naszych studiach prowadzi przedmiot: Debata współczesna.

 

A także:

prof. dr Michał Komar, red. Rafał Woś, red. Grzegorz Rzeczkowski, red. Krzysztof Komar, red. Juliusz Braun, prof. dr hab. Andrzej Friszke, prof. dr hab. Tadeusz Gadacz, red. Barbara Hrybacz, red. Marcin Łukawski, red. Wojciech Maziarski, red. Adam Kwiatek, red. Łukasz Głombicki, red. Karolina Lewicka, red. Agnieszka Lichnerowicz, red. Krzysztof Luft.

 
Kadra może ulec zmianom.

 


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa