Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:

  niestacjonarne

  zajęcia w siedzibie uczelni: grupa I oraz III;
  zajęcia online: grupa II.

  harmonogram

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  grupa I: październik 2024;
  grupa II: listopad 2024;
  grupa III: luty 2025.

 

Współczesny świat stawia przed nami wyzwania komunikacyjne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Efektywna komunikacja, oparta na zrozumieniu i wzajemnym poszanowaniu, jest kluczowa dla budowania zdrowych relacji i efektywnego zarządzania zespołami. Studia podyplomowe „Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” oferują unikalne narzędzia i techniki, które pozwolą Ci rozwijać i pogłębiać kompetencje w zakresie budowania dobrych relacji, opierając się na dialogu i empatii. Wybierając ten kierunek, możesz rozpocząć lub kontynuować proces certyfikacji na trenerkę bądź trenera NVC, otwierając sobie drogę do profesjonalnego stosowania i nauczania tej metody.

Jak to osiągniesz?
1
Poznasz trendy w komunikacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy. Nauczysz się, jak wprowadzać i praktykować NVC w swoim życiu codziennym, relacjach z innymi oraz życiu zawodowym.
2
Zdobędziesz praktyczne kompetencje i umiejętności. Poznasz podstawowe założenia NVC — model 4 kroków, dance floor, metody pracy z ciałem, modele transformacji przekonań i postaw, podstawy mediacji, a także wprowadzenie do coachingu.
3
Będziesz się uczyć od doświadczonych praktyczek. Twoimi mentorkami będą certyfikowane trenerki NVC z wieloletnim doświadczeniem, które wprowadzą Cię w praktyczne aspekty stosowania Porozumienia bez Przemocy.
4
Będziesz uczestniczyć w zajęciach o charakterze praktycznym. Program studiów skupia się na warsztatach i ćwiczeniach, dzięki którym będziesz aktywnie ćwiczyć zdobyte umiejętności. Interakcje w podgrupach, dyskusje, case studies oraz scenki pozwolą Ci przyswoić wiedzę w sposób dynamiczny i angażujący.
5
Przygotujesz się do certyfikacji NVC. Udział w zajęciach może stać się pierwszym krokiem na ścieżce do uzyskania międzynarodowej certyfikacji przez The Center for Nonviolent Communication. Jest to unikalna szansa na rozwój zawodowy i osobisty, otwierająca nowe możliwości w dziedzinie profesjonalnego stosowania i nauczania NVC.

 

Dla kogo?

 • liderek/ów organizacji i zespołów, pragnących rozwijać swoje kompetencje w kierunku przywództwa opartego na potrzebach;
 • szefowych/ów działów HR, HR BP, pracownic/ków działów HR poszukujących inspiracji dotyczących praktyki NVC w organizacjach;
 • pracownic/ków zespołów i organizacji, potrzebujących rozwoju kompetencji w swoich rolach;
 • przedstawicielek/li zespołów, które potrzebują wsparcia we współpracy i współdziałaniu, empatycznej komunikacji, rozwiązywania konfliktów w oparciu o potrzeby;
 • liderek/ów projektów, którym zależy na tworzeniu skutecznie działających zespołów w wysoko zmiennym środowisku pracy;
 • pracownic/ków odpowiedzialnych za rozwój kultury organizacyjnej oraz komunikacji wewnątrz firmy.

 

 

Partner

kierunku

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

+48 503 442 487
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).