MBA Zarządzanie spółdzielniami przyszłości

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:

  niestacjonarne

  w r. ak. 2023/24 zajęcia w siedzibie uczelni

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  marzec 2024 r.

Uwaga! Rekrutacja na studia startujące w marcu 2024 roku została zamknięta

Zarządzanie spółdzielniami przyszłości to praktyczny program dla liderów cyfrowej i zrównoważonej transformacji społeczno-gospodarczej. Wybierz „spółdzielcze MBA”, aby zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne dla tworzenia i prowadzenia spółdzielni rozwojowych opartych o nowe technologie.

Podczas studiów poznasz zagadnienia z obszarów ekonomii społecznej, zarządzania przedsiębiorstwem społecznym, cyfryzacji gospodarki oraz rozwoju lokalnego. Przekażemy Ci przydatne umiejętności animacji społeczności i projektowania modeli biznesowych. Od ekspertów dowiesz się, jak odbudować lokalny dobrobyt i wysoką jakość życia, podążając za trendami technologicznymi i społecznymi.

Studia podyplomowe Zarządzanie spółdzielniami przyszłości są realizowane w partnerstwie z CoopTech Hub, pierwszym w Polsce centrum technologii spółdzielczych.

Twoje 4 kroki do zarządzania spółdzielnią przyszłości
1
Poznaj trendy społeczne, gospodarcze i technologiczne
Wiedza przekazywana podczas studiów podyplomowych jest odpowiedzią na pilną potrzebę pogodzenia globalnych wyzwań i lokalnych potrzeb. Zrozumienie trendów w zakresie ekonomii społecznej czy trendów technologicznych związanych z cyfryzacją i energią odnawialną, to podstawa do skutecznego działania. Moduły zostały przygotowane tak, abyś poznał bieżące zjawiska i dobre praktyki – jeszcze zanim staną się powszechnie rozpoznawalne.
2
Zdobądź umiejętności i poznaj narzędzia ekspertów
Zajęcia prowadzą eksperci i ekspertki z wieloletnim doświadczeniem budowania lokalnego rozwoju, animacji społeczności, projektowania modeli biznesowych i inicjowania reform. Dzięki stosowanym przez nich narzędziom i pracy praktycznej z własnym projektem spółdzielczym, zyskasz unikalne umiejętności.
3
Zbuduj sieć wdrażania zmiany
Program studiów “spółdzielcze MBA” został przygotowany z myślą o długoterminowym tworzeniu realnej zmiany gospodarczej. Wizyty studyjne w miastach partnerskich CoopTech Hub i spotkania z praktykami podczas zajęć to idealna okazja, żebyś stworzył sieci wymiany wiedzy, wsparcia i rozwoju projektów na dekady.
4
Zastosuj zdobytą wiedzę i umiejętności w karierze
Zdobytą na studiach wiedzę i umiejętności wykorzystasz w pracy zawodowej oraz aktywności społecznej, realizując projekty we współpracy międzysektorowej. Połączenie kompetencyjne, jakie oferują studia, jest szczególnie poszukiwane przez instytucje planujące rozwój gospodarki przyszłości.

 

Atuty:

 • zdobędziesz wiedzę o ekonomii społecznej i trendach technologicznych oraz społecznych, dzięki której będziesz mógł skutecznie działać;
 • rozwiniesz swoje umiejętności animacji społeczności i lokalnego rozwoju, projektowania modelu biznesowego i wdrażania zmiany;
 • poznasz najlepsze przykłady z całego świata dzięki spotkaniom z międzynarodowymi i polskimi praktykami;
 • nauczysz się budować uspołecznione przedsiębiorstwa i pozyskiwać m.in. środki UE na ich finansowanie.

 

Studia są przeznaczone dla:

 • działaczy społecznych, chcących wdrażać zmiany w lokalnej społeczności;
 • przedsiębiorców społecznych, zainteresowanych innowacyjnymi spółdzielniami i trendami technologicznymi zmieniającymi modele biznesowe;
 • liderów NGO, myślących o kolejnym kroku w rozwoju swoich organizacji;
 • urzędników i polityków samorządowych, planujących strategie w kontekście cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju i partycypacji obywatelskiej;
 • osób chcących rozwijać karierę managerską, łącząc działalność gospodarczą z realizacją misji społecznej.

 

 

Partner

kierunku

 

REKRUTACJA ONLINE

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).