RASZKOWSKI Andrzej, dr hab., prof. UEW

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Professor HTW Dresden – University of Applied Sciences, Dresden, Germany; wykładowca Collegium Civitas.

Ekonomista, trener biznesu, doradca strategiczny, wykładowca na studiach Executive MBA. Trener EY Academy of Business. Autor ponad 100 publikacji naukowych, ponad 110 wygłoszonych referatów na międzynarodowych i krajowych konferencjach. Ponad 2100 zrealizowanych godzin szkoleniowych z zakresu ekonomii i zarządzania. Autor licznych opracowań strategicznych dla firm, samorządów oraz organizacji pozarządowych. Współpraca w charakterze trenera, doradcy m.in. z następującymi firmami: Ernst & Young, PwC, Kantar Millward Brown, Aviva, Asseco Poland, BNY Mellon, NobleProg. Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ds. Współpracy z Bliskim Wschodem (kadencja 2022-2024).

Pobyty naukowo-dydaktyczne w 14 krajach, m.in. w London School of Economics and Political Science, New York University, SP Jain School of Global Management (Dubai), Amity University Dubai, Bochum University of Applied Sciences.

Praktyk oraz inwestor w obszarze nieruchomości inwestycyjnych.