Delegacja z Filipin w Collegium Civitas

W dniach 17-21 czerwca nasza Uczelnia gościła delegację z Philippine Public Safety College (PPSC). Wizyta obejmowała wysokich rangą urzędników administracji publicznej i agencji rządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W sesji plenarnej uczestniczyli Ambasador Republiki Filipin w Polsce, Pani Leah Basinang Ruiz, oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Władysław Teofil Bartoszewski.
Katarzyna Skiert-Andrzejuk na konferencji BISA w Birmingham

Nasza wykładowczyni, badaczka w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas, Katarzyna Skiert-Andrzejuk wzięła udział w konferencji British International Studies Association (BISA) w Birmingham, gdzie zaprezentowała wyniki badań w ramach projektu SONATA.
Collegium Civitas ponownie w czołówce Rankingu Perspektywy 2024

Collegium Civitas kolejny raz potwierdza swoją pozycję na rynku edukacyjnym, osiągając wysokie wyniki w kluczowych kategoriach Rankingu Perspektywy 2024. Dostosowując nasze programy do światowych trendów edukacyjnych, awansowaliśmy w kategorii „Umiędzynarodowienie”, zajmując 4. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.
„Towards a New Definition of Terrorism” – nowa książka dr Katarzyny Maniszewskiej

Już 30 lipca swoją premierę będzie miała najnowsza książka dr Katarzyny Maniszewskiej, Prorektor ds. współpracy z zagranicą Collegium Civitas. Publikacja „Towards a New Definition of Terrorism: Challenges and Perspectives in a Shifting Paradigm” podejmuje próbę zdefiniowania terroryzmu w kontekście globalnych zmian i wyzwań dotyczących bezpieczeństwa.
O Polsce w świecie podczas 9. Światowego Kongresu PIASA

Na początku czerwca (7-9 czerwca 2024) gościliśmy 9. Światowy Kongres Studiów Polskich PIASA. Wydarzenie było współorganizowane przez Polski Instytut Nauk i Sztuk Ameryki (PIASA) oraz Collegium Civitas i zgromadziło ponad 200 osób z USA, Europy i Azji – naukowców z różnych dziedzin, którzy wzięli udział w ponad 50 panelach tematycznych. Konferencja odbyła się pod honorowym […]
Graduacja oraz Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024

14 czerwca 2024 roku był wyjątkowym dniem w kalendarzu Collegium Civitas. W ten słoneczny piątek odbyły się dwa uroczyste wydarzenia akademickie: Graduacja oraz Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024, a zaprzyjaźniony z naszą Uczelnią Dom Polonii w Warszawie, stał się miejscem pełnym emocji, wzruszeń i radości.
Rektor Collegium Civitas ponownie Przewodniczącym KRAUN

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 czerwca 2024 roku, podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych (KRAUN), Rektor Collegium Civitas, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, został jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego KRAUN na kadencję 2024-2028.
Centrum Badań nad Dezinformacją w Collegium Civitas

Collegium Civitas powołało nową jednostkę organizacyjną – Centrum Badań nad Dezinformacją. Kierowane przez red. Grzegorza Rzeczkowskiego Centrum będzie prowadzić badania nad dezinformacją, szczególnie w mediach społecznościowych, oraz edukować społeczeństwo na temat zagrożeń z nią związanych.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).