WarszawQA #8

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2015-05-25

Zapraszamy na ósme spotkanie WarszawQA, w której każdy Uczestnik niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia znajdzie coś interesującego dla siebie. Tym razem dwa tematy o wysokim priorytecie dzisiejszych rozwiązań i projektów IT: testowanie i tester oprogramowania w kontekście aplikacji mobilnych oraz w projekcie zwinnym.

poniedziałek 25 maja, 18:00 – 21:00
Collegium Civitas, Aula A, XII piętro PKiN

 

W pierwszym wystąpieniu Piotr Wicherski, opowie o tym jak podejść do zagadnienia:
 Testowanie aplikacji mobilnych 

Piotr Wicherski to certyfikowany tester oraz pasjonat urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych. W branży mobilnej od 7 lat. Pracował m.in. dla Samsunga i T-Mobile. Obecnie zajmuje stanowisko testera w grupie Allegro pracując w zespole wytwarzania sprzedażowych aplikacji mobilnych. Jako członek zespołu The Mozilla Foundation uczestniczył we wdrażaniu Firefox OS na Polski rynek oraz wprowadzaniu pierwszego na świecie tabletu z FFOS.

 

Natomiast w drugiej części spotkania, nasz kolejny Gość Lucjan Stapp z prezentacją:
 Rola ? testera w projekcie zwinnym – nowe wyzwanie 

Lucjan Stapp, pracownik naukowo – dydaktyczny  – Politechnika Warszawska;
ISTQB® CTAL – TM, ISTQB® CTAL – TA; Autor ponad 40 publikacji, w tym 10 o różnych problemach związanych z
 testowaniem i  zapewnieniem jakości; Kierownik i członek zespołów Zapewnienia Jakości  w kilkunastu projektach; Członek – założyciel, aktualnie vice-prezes Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych; Członek ISTQB® Glossary Working Group;
Członek ISTQB® Exam Working Group; Współpracownik zespołu ISTQB® przygotowującego sylabus „Agile tester”.

 

Szczegóły i rejestracja: http://www.warszawqa.pl/warszawqa-8/

Spotkania mają charakter cykliczny i udział w nich jest bezpłatny.

Więcej szczegółów i opis spotkania na naszej stronie: www.warszawqa.pl .

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@warszawqa.pl

 

logo

 

WarszawQA – Warsaw Quality Assurance Group, to inicjatywa dedykowana dla  ludzi związanych z obszarem zapewnienia jakości oprogramowania: testerów, inżynierów jakości oprogramowania, QA managerów, ale także analityków, kierowników projektów  oraz twórców oprogramowania. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby posłuchać i dowiedzieć się czym jest zapewnienie jakości oprogramowania.

Celem projektu jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy pasjonatami obszaru zapewnienia jakości oprogramowania, a także możliwość rozmowy i poznania ludzi o zbieżnych pasjach .

Organizatorzy chcieliby, aby Uczestnicy sami nadawali ton spotkań, aby miały praktyczny wydźwięk, służyły pomysłem jako propozycja rozwiązania problemów codziennych zmagań w pracy, czyniąc ja pasjonującą i lekką.