MIGRAEDU – projekt pod kierownictwem dr Moniki Nowickiej

Udostępnij strone

02.09.2024

1 września 2024 roku Collegium Civitas wraz z partnerem, The Research Institute for Quality of Life (ICCV) z Rumuńskiej Akademii Nauk w Bukareszcie, rozpoczęło realizację nowego projektu „Zrozumieć rzeczywistości migracyjne: nauczanie z wykorzystaniem badań o migracjach w różnicujących się społeczeństwach” (MIGRAEDU). Projekt ten, finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu Partnerstwa Strategiczne, będzie prowadzony pod kierownictwem dr Moniki Nowickiej.

Celem MIGRAEDU jest zbadanie aktualnej sytuacji uchodźców z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami przebywających w Polsce i Rumunii oraz opracowanie nowoczesnych materiałów e-learningowych, które wspomogą nauczanie w obszarach takich jak pomoc uchodźcom, działania humanitarne, integracja społeczna i rola NGO. Badania obejmą kluczowe aspekty, wtym jakość życia uchodźców, wyzwania w integracji osób z niepełnosprawnościami oraz zagadnienia etyczne w badaniu grup wrażliwych.

W projekcie uczestniczą wykładowcy i studenci Collegium Civitas oraz doktoranci ICCV, którzy wspólnie przeprowadzą badania i opracują innowacyjne materiały dydaktyczne. Dzięki szkoleniom metodycznym i wsparciu merytorycznemu dla wykładowców projekt przyczyni się do rozwoju potencjału edukacyjnego i badawczego obu instytucji.

MIGRAEDU to kolejny projekt współpracy między Collegium Civitas a ICCV. Wkrótce zaprezentowane zostaną rezultaty projektu UNRF, którego celem było zdiagnozowanie zakresu i rodzaju pomocy udzielanej ukraińskim uchodźcom z niepełnosprawnościami w obszarach metropolitalnych Warszawy i Bukaresztu i który został sfinansowany przez NAWA w ramach programu Granty Interwencyjne.

______________

Projekt MIGRAEDU jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Partnerstwa Strategiczne NAWA.

 

Informacja prasowa do pobrania w formacie .pdf