Wartość wykształcenia wyższego i jakość kształcenia w dobie AI

24.07.2024

Rektor Collegium Civitas, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, był gościem Roberta Łuchniaka w podcaście „Studio Obywatelskie” w Radiu Dla Ciebie, gdzie poruszył kluczowe zagadnienia dotyczące wartości wykształcenia wyższego i jakości kształcenia również w kontekście dynamicznie rozwijającej się sztucznej inteligencji.

Tematy poruszone w rozmowie:

• Wartość wykształcenia wyższego – Profesor Mocek podkreślił, jak istotne jest posiadanie wykształcenia wyższego w dzisiejszych czasach. Omówił, jakie korzyści niesie za sobą zdobycie dyplomu oraz jak wpływa to na przyszłe możliwości zawodowe.
  • Jakość kształcenia w erze AI – Dyskusja skupiła się na wyzwaniach, jakie sztuczna inteligencja stawia przed systemem edukacji. Profesor Mocek zwrócił uwagę na konieczność dostosowania programów nauczania do nowych technologii i realiów rynkowych.
  • Rola uczelni w kształtowaniu kompetencji przyszłości – Poruszono również temat, jak uczelnie wyższe, takie jak Collegium Civitas, mogą przygotować studentów do zmieniającego się rynku pracy, kładąc nacisk na rozwijanie kompetencji przyszłości.
  • Studio Obywatelskie to cotygodniowa poranna audycja w Radiu Dla Ciebie, przygotowywana wspólnie ze Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza. Program ma na celu edukowanie i inspirowanie liderów zmian poprzez omawianie kluczowych tematów z różnych dziedzin. Gośćmi programu są eksperci zajmujący się zagadnieniami związanymi ze zmianami klimatycznymi i energetyką, dyplomacją krajową oraz międzynarodową, a także szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa. Audycja ta jest ważnym forum wymiany myśli i doświadczeń, które pomaga słuchaczom lepiej zrozumieć złożoność współczesnego świata.

Link do podcastu: https://www.youtube.com/watch?v=wU3k0wco8io

Wraz ze Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza realizujemy dwa kierunki studiów MBA: MBA Bezpieczeństwo publiczne oraz MBA Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną.