Ambasada Concilium Civitas – prof. dr hab. Jan Pakulski

Ambasadę Concilium Civitas

1 grudnia 2023 r. | godz. 16:00
Relacja na żywo na stronie Facebook Concilium Civitas

Spotkanie realizowane w ramach zajęć Ambasady Concilium Civitas.

Gościem red. Jacka Żakowskiego i studentów Collegium Civitas będzie profesor Jan Pakulski.

Profesor studiował w Polsce (UW) i Australii (ANU). Od 1975 roku mieszka w Australii, gdzie w 1980 ukończył studia doktorskie na Australian National University. Od 1979 roku pracuje naukowo na Uniwersytecie Tasmańskim w Hobart, gdzie obecnie piastuje stanowisko Professor Emeritus. Jest także członkiem Academy of the Social Sciences in Australia (ASSA), afiliatem w Stanford Centre for Poverty and Inequality (SCPI). Jest także (współ)autorem 12 książek oraz ponad 140 innych publikacji naukowych na temat ruchów społecznych, zmian społecznych i związanych z nimi wyzwaniami dla polityki społecznej i elit rządzących.