Ambasada Concilium Civitas – prof. Paul H. Dembiński

Ambasadę Concilium Civitas

15 grudnia 2023 r. | godz. 16:00
Relacja na żywo na stronie Facebook Concilium Civitas

Spotkanie red. Jacka Żakowskiego i studentów Collegium Civitas z prof. Paulem H. Dembińskim, członkiem Concilium Civitas, profesorem Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria), gdzie wykłada Międzynarodową Strategię i Konkurencję.

Spotkanie pod hasłem: „Kolos na glinianych nogach – gdy wyczerpuje się świat wyobrażeń myśli ekonomicznej”.

W 1989 roku wraz ze swym współpracownikiem, Alainem Schoenenbergerem, założył w pełni niezależny, interdyscyplinarny ekonomiczny instytut badawczy Eco’Diagnostic, który działa do dziś. Jest ekspertem organizacji takich jak OECD i UNCTAD, prowadzi także studia nad gospodarką Szwajcarii (na poziomie zarówno kantonów jak i federalnym). Od 1999 roku jest współwydawcą dziennika Finance & the Common Good/Bien Commun.