„Jak czytać tekst? warsztaty z czytania i rozumienia tekstów” – warsztaty kompetencji miękkich – cykl „Bajaderka”

Data wydarzenia: 2023-01-17

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Bajaderka”

Jak czytać tekst? warsztaty z czytania i rozumienia tekstów

17 stycznia 2023 r., godz. 16:45 – 18:15

Miejsce: Studentów i pracowników Collegium Civitas zapraszamy do sali 1020 (X piętro).

Prowadząca: dr Barbara Markowska-Marczak, Filozofka, socjolożka, adiunkt w Instytucie Socjologii Collegium Civitas. Absolwentka Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie.

Teksty naukowe, są czymś innym niż teksty informacyjne, a teksty literackie czym innym, niż teksty religijne. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się między innymi:
• Co jest warunkiem niezbędnym zrozumienia tekstu?
• Skąd wiemy, że właściwie rozumiemy tekst?
• Czy można zrozumieć tekst tylko w połowie?
• Albo w ogóle nie rozumieć, a mimo to mieć wyrobione zdanie na jego temat?

Zapraszamy na warsztaty, które mają na celu pokazanie różnych strategii czytania tekstów, ich skutecznego analizowania w zależności od kontekstu, trybu i funkcji.

To już VI edycja cyklu Bajaderka, czyli warsztatów kompetencji miękkich. Projekt powstał jako inicjatywa studencka. W tym semestrze, na spotkaniach odbywających się pod hasłem „Vivat Academia!” uczestnicy spotkań szlifować będą umiejętności kluczowe dla studiowania.