Lewicowe województwo marzeń – nowy termin

Data wydarzenia: 2023-06-28

Zapraszamy na spotkanie
Stowarzyszenia „Inkubator Umowy Społecznej”

Lewicowe województwo marzeń

28 czerwca 2023 r. | godz. 17.30
Aula C Collegium Civitas (XII piętro PKiN)

Wydarzenie to będzie zamykało cykl autorskich spotkań wokół książki „Umówmy się na Polskę” (Wydawnictwo Znak 2023), która stanowi pracę zbiorową 28 ekspertów i ekspertek Stowarzyszenia „Inkubator Umowy Społecznej”, będących wyrazicielami poglądów od lewicy po liberałów i konserwatywną prawicę.

Moderatorka:

Agnieszka Jędrzejczyk (OKO.press) – historyczka i dziennikarka. Od 1989 r. w „Gazecie Wyborczej” – najpierw jako reporterka sejmowa, potem – redaktorka w różnych działach (od politycznego, gospodarczego po naukowy). Od 2011 r. urzędniczka – najpierw ministerstwach: nauki oraz cyfryzacji (m.in. w zespołach, które przygotowały nową ustawę zbiórkach publicznych i na chwile poprawiły sposób prowadzenia konsultacji społecznych) a od 2016 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Współautorka relacji z kadencji Adama Bodnara zatytułowanej „Z urzędu”, opisującej stan społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Od 2021 w OKO.press.

Panelistki i Paneliści:

Alicja Pacewicz (współautorka) – ekonomistka, działaczka społeczna i oświatowa, współzałożycielka Centrum

Edukacji Obywatelskiej – fundacji powołanej w celu upowszechniania wiedzy, umiejętności oraz
postaw związanych z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego, a w latach 1994–2018
członkini zarządu tej fundacji. Współautorka programów społecznych („Młodzi głosują”, „Szkoła z
klasą 2.0”, „Ślady przeszłości” i innych). Koordynatorka koalicji „SOS dla edukacji”. W 2011 r.
odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jan Smoleński (współautor) – politolog, pisze doktorat z nauk politycznych na nowojorskiej New School for
Social Research. Absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i Nauk Politycznych
na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Stypendysta Fulbrighta. Autor książki
„Odczarowanie. Z artystami o narkotykach rozmawia Jan Smoleński”. Członek Zespołu „Krytyki