„PogadaMY…” – Rozmowa o kryzysach zdrowia psychicznego śródmiejskiej młodzieży

Data wydarzenia: 2023-02-07

Uczniów śródmiejskich szkół średnich
zapraszamy na spotkanie pod hasłem:

„PogadaMY…”

7 lutego 2023 r. | godz.: 14:00 – 17:00

miejsce: aula A Collegium Civitas, XII piętro PKIN

obowiązuje rejestracja (link do rejestracji)

Podczas spotkania Uczestnicy będą mogli rzeczowo porozmawiać ze specjalistami – praktykami o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, gdzie szukać wsparcia w sytuacji kryzysu zdrowia psychicznego i jak wspierać osoby, który go doświadczają.

Pytania do specjalistów można zadawać przez specjalnie przygotowany formularz (link do formularza).

Głos zabiorą:

• Magdalena Sławińska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę  – „116 111- Co to za numer i co może dla Ciebie zrobić”
  • Magdalena Szlom, O.T. TRAD „SZANSA” – „Pogadajmy o szkole. Inaczej”
  • Lucyna Kicińska, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne – „Co ma woda gazowana do kryzysu  emocjonalnego?”
  • Jolanta Palma, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne – „Co warto wiedzieć o platformie pomocowo-edukacyjnej Życie warte jest rozmowy?
  • Ewa Odachowska, Akademia Pedagogiki Specjalnej – „Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży w Polsce”
  • Katarzyna Koszewska, psycholog, psychoterapeuta – „Szczególne zagadnienia związane z pomocą terapeutyczną”
  • Agnieszka Smułkowska, psycholog – „Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 11”

UWAGA: Uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnego spotkania się ze specjalistą i porozmawiania w cztery oczy.