Powtórka do matury z Collegium Civitas – Geografia, cz.2

13 kwietnia 2023 r. | godz. 18:00 – 19:00

Rejestracja na stronie: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/cz2powtorkazgeografii

Spotkanie poprowadzi:

GRZEGORZ PRUSZKO – od dzieciństwa pasjonuje się przyrodą i nauczaniem. Jako chłopiec bawił się z rodzeństwem w szkołę, odgrywając rolę nauczyciela. Spędzał mnóstwo czasu na wsi, w lesie czy wędrując po górach. Uczył dotychczas nieco ponad 35000 osób. Jest zdania, że na naturę warto patrzyć całościowo, dlatego uwielbia połączenie geografii, biologii, fizyki i chemii w jeden przedmiot – przyrodę. Zajmował się tworzeniem zadań egzaminacyjnych z geografii dla CKE, przygotowuje artykuły dla nauczycieli do czasopisma „Geografia w szkole”, napisał podręcznik do geografii dla wydawnictwa MAC. Od 2010 roku przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem Vinci-Szkoły Twórczej Nauki, w której prowadzi zajęcia przyrodnicze pod patronatem Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego (jako jedyny w Polsce) oraz zajęcia z efektywnej nauki (żonglerka, szybkie czytanie, mapy myśli, techniki pamięciowe…).

W programie części 2:

• Rodzaje skał i ich główne cechy charakterystyczne
  • Powstawanie skał
  • Wulkany
  • Rodzaje chmur i ich cechy charakterystyczne