Collegium Civitas ponownie w czołówce Rankingu Perspektywy 2024

26.06.2024

Collegium Civitas kolejny raz potwierdza swoją pozycję na rynku edukacyjnym, osiągając wysokie wyniki w kluczowych kategoriach Rankingu Perspektywy 2024. Dostosowując nasze programy do światowych trendów edukacyjnych, awansowaliśmy w kategorii „Umiędzynarodowienie”, zajmując 4. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce. Świadczy to nie tylko o naszym dynamicznym rozwoju, ale także o innowacyjnym podejściu do nauczania.

Edukacja bez Granic

W coraz bardziej globalnym świecie, Collegium Civitas stawia na otwartość i międzynarodowy wymiar edukacji. Dzięki programom prowadzonym w językach polskim i angielskim oraz studiom dwujęzycznym Uczelnia umożliwia studentom i studentkom z Polski oraz z zagranicy zdobycie edukacji na światowym poziomie i otwiera przed nimi perspektywy międzynarodowej kariery. Kształcenie w Collegium Civitas to możliwość zanurzenia się naukowego i społecznego w różnorodnych kulturach i perspektywach. Studenci i studentki mają możliwość uczestnictwa w międzynarodowych projektach, konferencjach oraz wymianach, co dodatkowo wzbogaca ich doświadczenie edukacyjne i zawodowe.

Wiodące Kierunki — Socjologia i Stosunki Międzynarodowe w Rankingu Perspektywy

Nasze dwa kierunki, Socjologia i Stosunki Międzynarodowe, znalazły się na podium w rankingu kierunków studiów wśród uczelni niepublicznych w Polsce (Socjologia utrzymała 1. miejsce, Stosunki Międzynarodowe awansowały na 2.). Programy poszczególnych specjalności wszystkich kierunków oferowanych przez Uczelnię (poza wymienionymi i nagrodzonymi przez kapitułę Rankingu – Zarządzanie, Dziennikarstwo i nowe media, a od roku akademickiego 2024/2025 również Prawo) są zaprojektowane tak, aby rozwijać nie tylko wiedzę akademicką, ale również krytyczne myślenie oraz kompetencje społeczne, które są nieocenione w dzisiejszych czasach.

Zaangażowanie w Rozwój Kariery

Collegium Civitas znalazło się także w rankingu Perspektywy 2024 w kategoriach „Absolwent na rynku pracy” i „Publikacje” gdzie ponownie zajęliśmy odpowiednio 10. i 8. miejsce wśród uczelni niepublicznych. Wsparcie naszym studentom i studentkom oraz absolwentom i absolwentkom w zakresie praktyk, staży czy doradztwa zawodowego zapewnia prężnie działające Akademickie Biuro Karier Collegium Civitas. ABK CC organizuje również szereg warsztatów i szkoleń, które są dostosowane do aktualnych trendów rynkowych i potrzeb pracodawców, co dodatkowo zwiększa szanse na sukces w konkurencyjnym środowisku pracy.
W kwestii publikacji warto podkreślić, że nasi pracownicy badawczo-dydaktyczni i dydaktyczni korzystają nie tylko z zewnętrznych wydawnictw (w tym także międzynarodowych), ale także z Wydawnictwa Collegium Civitas.

Ranking Perspektywy – Więcej niż Ranking

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy, uznawany za jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych rankingów w Polsce, służy jako istotne narzędzie dla przyszłych studentów i studentek. Pomaga im w wyborze uczelni, która najlepiej odpowiada ich aspiracjom akademickim i zawodowym. Collegium Civitas po raz kolejny znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu uczelni niepublicznych w Polsce, utrzymując 7. miejsce z zeszłego roku.

Wysokie pozycje naszej Uczelni w rankingu Perspektywy 2024 świadczą o tym, że jesteśmy nie tylko liderem w kształceniu, ale także pionierem w adaptacji do zmieniających się wymagań edukacyjnych i zawodowych.

Dołącz do nas

Zachęcamy przyszłe studentki i przyszłych studentów do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, które oferuje Collegium Civitas.

Więcej o Rankingu Perspektywy 2024: https://2024.ranking.perspektywy.pl
Odkryj ofertę Collegium Civitas: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja