Studium Kreatywnego Pisania

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne

    w r. ak. 2024/25 zajęcia w siedzibie uczelni

  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowany początek zajęć:
    październik 2024 r.

 
Uwielbiasz czytać i czujesz, że literatura to Twój świat? Od dawna piszesz „do szuflady”, prowadzisz blog, startujesz w konkursach literackich? A może na co dzień pracujesz z tekstem, np. w mediach, reklamie, marketingu?

Studium Kreatywnego Pisania to kierunek, na którym uczymy od podstaw rzemiosła pisarskiego i procesu twórczego, kształcimy przyszłych dramatopisarzy i scenarzystów, a także wprowadzamy w świat rynku wydawniczego i pomagamy na poważnie zająć się pisaniem.

To jedyne studia podyplomowe, które proponują aż 140 godzin warsztatowych w roku, w tym zajęcia dramatopisarskie i scenariopisarskie. Oferujemy także unikatowe na rynku warsztaty z pisania książek dla dzieci i młodzieży.

 

Jak to osiągniesz?
1
Podczas 140 godzin warsztatów scenariopisarstwa, dramatopisarstwa, różnych gatunków prozy, literatury dla dzieci i młodzieży oraz procesu twórczego nauczysz się konstruować powieści, opowiadania i książki dla młodych czytelników, a także poznasz zasady tworzenia scenariuszy filmowych i tekstów przeznaczonych do wystawienia na scenie.
2
Dowiesz się, jak czytać literaturę, by czerpać inspirację i rozwijać własny warsztat. Nauczysz się uwodzić czytelnika wspaniałymi historiami. I już nigdy nie będziesz mieć problemu ze stawianiem przecinków.
3
Nauczysz się pracy nad tekstem – od koncepcji, przez tworzenie wciągającej historii, po publikację i promocję.
4
Profesjonalistki i profesjonaliści z dziedzin literaturoznawstwa, teatrologii, scenariopisarstwa i redakcji tekstu udzielą Ci indywidualnego wsparcia w poszukiwaniu własnego stylu oraz gatunku literackiego, w którym najlepiej objawi się Twój talent.
5
Poznasz meandry życia literackiego – dowiesz się, na jakich festiwalach warto bywać i w jakich konkursach brać udział. Zdobędziesz niezbędne know-how w kwestii poruszania się na rynku wydawniczym polskim i zagranicznym oraz w kwestii podejmowania działań self-publishingowych. Poznasz również zagadnienia prawa autorskiego.

 

Dla kogo?

  • absolwentów i absolwentek studiów humanistycznych, artystycznych i pokrewnych
  • osób pracujących na co dzień z tekstem (w marketingu, mediach społecznościowych, reklamie, redakcjach prasowych, wydawnictwach, itp.)
  • wszystkich osób, które uwielbiają czytać, oglądać i poznawać wciągające historie
  • blogerek i blogerów
  • hobbystek i hobbystów

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa