Akademickie Centrum Doskonałości Dydaktycznej Collegium Civitas

Akademickie Centrum Doskonałości Dydaktycznej Collegium Civitas (ACD²C²) to efekt działania projektowego kolektywu Laboratorium Innowacji Dydaktycznych (LID), finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w ramach projektu „Doskonałość Dydaktyczna Uczelni”.

Idea zrodziła się dzięki współpracy osób, które w czasie pandemii COVID uczestniczyły w spotkaniach Grupy Roboczej ds. Innowacji Dydaktycznych (GRID) i zapragnęły przejść od rozmów do realizacji wspólnego marzenia o wprowadzaniu zmian w edukacji.

Centrum zostało powołane 27 września 2022 roku przez JM Rektora CC, profesora Stanisława Mocka. Podstawowym zadaniem zespołu ACD²C²/LID jest budowanie systemu wsparcia jakości uczenia się i nauczania oraz działania związane z wdrożeniem nowego modelu kształcenia, w tym:

• tworzenie, prototypowanie i testowanie nowych rozwiązań (kolektyw LID),
  • bieżące wsparcie metodyczne i pomoc we wdrażaniu narzędzi i procedur (ACD²C²).

Działania kierowane są do wszystkich członków naszej społeczności uczącej się – zarówno do nauczycieli akademickich, jak i studentów oraz osób wspierających planowanie, przebieg i ewaluację procesów dydaktycznych.

Stworzony model zakłada holistyczne podejście do rozwoju kompetencji dydaktycznych, technicznych oraz społecznych. Fundamentem naszej pracy jest współczesna wiedza naukowa, chęć poszukiwania nowych rozwiązań i uważność na drugiego człowieka.

Współtworzone rozwiązania zapraszają do pogłębionej refleksji, dzielenia się wiedzą oraz kreatywnej współpracy. Zakładają zarówno chęć samodoskonalenia się, jak i gotowość do budowania wspólnoty akademickiej Collegium Civitas.

Podsumowanie pierwszego roku działań [link do nagrania].

Zapraszamy do współpracy 🙂

zespół ACD²C²/LID