XVII Forum Uczelni Niepublicznych – Collegium Civitas aktywnie wspiera rozwój samorządów studenckich

19.04.2024

Podczas XVII Forum Uczelni Niepublicznych, które odbyło się na początku kwietnia w Warszawie, głos zabrali m.in. Rektor Collegium Civitas, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, oraz Prorektor ds. Studenckich Collegium Civitas, dr Paweł Maranowski.

Tegoroczne wydarzenie, organizowane przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych oraz Uniwersytet SWPS, skupiło się między innymi na kluczowych aspektach działania samorządów studenckich uczelni niepublicznych w Polsce.

W trakcie czterodniowego spotkania (4-7 kwietnia 2024 r.), członkowie samorządów studenckich z całej Polski mieli okazję uczestniczyć w licznych szkoleniach, które nie tylko poszerzały ich wiedzę, ale również sprzyjały integracji.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w debacie na temat finansowania działalności studenckiej. W debacie tej wyróżniającą rolę odegrał Rektor naszej uczelni, dr hab. Stanisław Mocek, profesor CC, który pełni także funkcję Przewodniczącego Konferencji Niepublicznych Akademickich Szkół Polskich.

Tego samego dnia odbyły się także szkolenia z zakresu sztuki oratorskiej, zarządzania stresem, przywództwa oraz team buildingu, które dostosowane były do zainteresowań uczestników.

Kulminacyjnym momentem forum była Gala Nagród Środowiska Studenckiego Uczelni Niepublicznych Grand Prix, podczas której uhonorowano osiągnięcia i zaangażowanie studentów oraz uczelni w różnych dziedzinach. Podczas wydarzenia, głos zabrał między innymi dr Paweł Maranowski, Prorektor ds. studenckich Collegium Civitas.