Centrum Coachingu i Komunikacji Empatycznej zaprasza na kolejne
MOSTY POROZUMIENIA | Feedback na co dzień
07 maja 2025 r. godz. 18:00
Wydarzenie online (link do rejestracji na wydarzenie)
Tym razem zapraszamy na warsztaty online, podczas których nauczysz się, jak dawać i przyjmować feedback w sposób empatyczny, jasny i budujący kontakt.
W oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga, porozmawiamy o komunikacji opartą na obserwacji, uczuciach, potrzebach i prośbach. Warsztaty traktujemy jaki wstęp do tematu łącząc teorię z praktycznymi ćwiczeniami. Chcemy wspólnie przyjrzeć się nowemu podejściu do informacji zwrotnej.
Warsztaty dla osób zainteresowanych podejściem Marshalla Rosenberga poprowadzą absolwentki kierunku Train the Trainer – Porozumienie bez Przemocy:
- WIKTORIA KACZMAREK-RUTKOWSKA – Pedagożka, trenerka, animatorka kultury, artystka- plastyczka, pedagożka teatru, absolwentka pedagogiki I edukacji artystycznej na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytetu Rzemiosła Artystycznego, trenerka FamilyLab. Realizowała animację kultury na Instytucie Kultury Polskiej oraz Inną Szkołę Teatralną Teatru Węgajty, stażystka Nordisk Teaterlaboratorium, uczestniczka staży badawczych w zakresie Community Art. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie NVC (w tym Train the Trainer). Prowadzi laboratoria pracy twórczej, projekty animacyjne, pedagogiczno- teatralne, warsztaty, spotkania rodzinne, projekty dla społeczności, spotkania poświęcone rozwojowi i wymianie doświadczeń dla edukatorów i edukatorek. Współpracuje z instytucjami i sektorem NGO. W swojej pracy szuka coraz to nowych środków twórczego wyrazu, dzięki którym będziemy mogli nawzajem się zobaczyć. Interesują i fascynują ją sytuacje swobody twórczej, gdzie każdy może znaleźć swój własny sposób ekspresji w bezpiecznym i akceptującym otoczeniu. Współtwórczyni pracowni Ronja Ceramics, członkini i działaczka Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, wicedyrektorka Wolnej Szkoły Razem.
- ANNA DOMARADZKA-LECH – specjalistka NVC (studia podyplomowe NVC, TtT NVC), specjalistka talentów Gallupa (w trakcie certyfikacji) oraz międzykulturowa. Innowatorka społeczna, współautorka projektów kulturowych, prowadzę warsztaty o komunikacji szeroko pojętej. A poza tym…pracowałam w korporacji, prowadziłam księgarnię dla dzieci, mieszkałam 5 lat w Moskwie (teraz we Włoszech), prowadziłam tam spotkania dla Polek, towarzyskie i biznesowe. Pracowałam w organizacjach kobiecych w Moskwie i Warszawie. Matka trójki dorosłych już dzieci, pasjonatka historii, historii rodzinnych i przepisów kulinarnych.
Kogo zapraszamy? Osoby, które chcą wzmacniać relacje w pracy, rodzinie czy w zespole – i jednocześnie zadbać o autentyczność oraz uważność w komunikacji. Udział w spotkaniu to szansa na praktykę komunikacji empatycznej, zdobycie wiedzy i doświadczenia porozumienia w nurcie potrzeb.