Analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne

    w r. ak. 2024/25 zajęcia online

  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    październik 2024 r.

Zajmujesz się kwestiami bezpieczeństwa, a twoja praca wymaga praktycznej znajomości mechanizmów, narzędzi i technik analitycznych w zakresie analizy informacji? Wybierz studia podyplomowe Analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem.
 
Przygotujesz się do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym i bycia jego aktywnym członkiem: poznasz metody i techniki analizy informacji, ze szczególnym uwzględnieniem planowania i decydowania w obszarze zarządzania bezpieczeństwem. Nauczysz się tego, jak efektywnie dobierać źródła informacji, dbać o jakość zasobów informacyjnych, wykorzystywać najnowsze osiągnięcia technologiczne w poszukiwaniu i analizowaniu informacji. Dowiesz się, jak informacja staje się zasobem strategicznym w systemie bezpieczeństwa zarówno państwa, jak i prywatnej firmy.

 

Twoje 4 kroki do pracy analityka informacji
1
Poznaj trendy
Na studiach zapoznasz się z nowoczesnymi metodami i technikami analizy informacji. Pogłębisz wiedzę na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa biznesu, dowiesz się, jakie jest znaczenie geoinformacji w zarządzaniu bezpieczeństwem, a także jakie są psychologiczne aspekty przetwarzania informacji. Poznasz rolę służb specjalnych w budowaniu bezpieczeństwa informacyjnego państwa.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz metodologię analizy informacji i sposoby wykorzystania otwartych źródeł informacji. Zdobędziesz kompetencje w zakresie analizy ryzyka, analizy decyzyjnej, a także bezpieczeństwa w wymiarze krajowym i międzynarodowym.
3
Ucz się od praktyków
Twoimi mentorami będą eksperci na co dzień związani z zarządzaniem bezpieczeństwem: prawnicy, eksperci ds. bezpieczeństwa i terroryzmu, m.in. prof. Tomasz Aleksandrowicz, Krzysztof Janik, Andrzej Mroczek, Piotr Sienkiewicz, dr Paulina Piasecka, Jerzy Smoliński, Grzegorz Świszcz.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają wymiar praktyczny. Obejmują także analizę przypadków – zobaczysz, jak można zastosować metody i techniki, także operacyjne, w konkretnych sytuacjach. Osobne ćwiczenia są poświęcone grom strategicznym.

 

Atuty:

  • rozwiniesz warsztat analityka informacji – poznasz techniki analityczne oraz zagadnienia analizy w różnych kontekstach, jak przekazy medialne, struktury sieciowe, analiza decyzyjna i systemowa w zarządzaniu bezpieczeństwem czy analiza wyników badań społecznych;
  • zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa państwa – poznasz system bezpieczeństwa narodowego, zagadnienia bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego, a także międzynarodowego;
  • poznasz zagadnienia związane z zarządzaniem – zarządzanie zespołami analitycznymi, zarządzanie kryzysowe oraz zarządzanie bezpieczeństwem;
  • zdobytą wiedzę wykorzystasz w pracy w biznesie, ośrodkach analitycznych, think-tankach, administracji państwowej, służbach bezpieczeństwa – w praktyczne aspekty analizy informacji wprowadzą Cię praktycy związani z zarządzaniem bezpieczeństwem.

 


 

Studia są przeznaczone dla:

  • pracowników i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz służb specjalnych;
  • przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej;
  • pracowników think-tanków;
  • pracowników i managerów firm konsultingowych i doradczych;
  • pracowników wywiadowni gospodarczych;
  • brokerów informacji i analityków;
  • dziennikarzy;
  • nauczycieli.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa