Graduacja oraz Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024

14 czerwca 2024 roku był wyjątkowym dniem w kalendarzu Collegium Civitas. W ten słoneczny piątek odbyły się dwa uroczyste wydarzenia akademickie: Graduacja oraz Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024, a zaprzyjaźniony z naszą Uczelnią Dom Polonii w Warszawie, stał się miejscem pełnym emocji, wzruszeń i radości.
Rektor Collegium Civitas ponownie Przewodniczącym KRAUN

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 czerwca 2024 roku, podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych (KRAUN), Rektor Collegium Civitas, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, został jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego KRAUN na kadencję 2024-2028.
Centrum Badań nad Dezinformacją w Collegium Civitas

Collegium Civitas powołało nową jednostkę organizacyjną – Centrum Badań nad Dezinformacją. Kierowane przez red. Grzegorza Rzeczkowskiego Centrum będzie prowadzić badania nad dezinformacją, szczególnie w mediach społecznościowych, oraz edukować społeczeństwo na temat zagrożeń z nią związanych.
Światowy Kongres PIASA w Collegium Civitas

W dniach 7-9 czerwca 2024 w Collegium Civitas odbędzie się IX Światowy Kongres PIASA, organizowany przez Polski Instytut Nauk i Sztuk (Polish Institute of Arts and Sciences - PIASA) w Nowym Jorku oraz naszą uczelnię. Wydarzenie, objęte jest honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusza Wieczorka, a tematem przewodnim obrad jest „Polska w świecie”.
10. edycja Szkoły Letniej Security and Society in the Information Age

Rozpoczęła się 10. edycja Szkoły Letniej Collegium Civitas „Society and Security in the Information Age”. W tym roku uczestniczy w niej 20 studentów z różnych amerykańskich uniwersytetów, w tym z Stetson University, Michigan State University, Case Western Reserve University, University of Texas at Austin i innych.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).