Dyplomacja XXI wieku. Wyzwania i praktyka (PL-EN)

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    stacjonarne
  3. Język wykładowy:
    polski i angielski
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe/International Relations

Dyplomacja XXI wieku wpływa na kształt międzynarodowego ładu. Wspiera rozwiązywanie konfliktów, promowanie pokoju i międzynarodowej współpracy. W odpowiedzi na kwestie, takie jak zmiany klimatu, konflikty zbrojne i kryzysy migracyjne, dyplomacja ewoluuje, wykorzystując nowoczesne technologie i innowacyjne metody komunikacji.

Niektórzy w dyplomacji czekają, aż ich przeciwnik popełni błąd. Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, nauczysz się tworzyć sytuacje, z których wszyscy mogą wyjść zwycięsko.

Specjalność Dyplomacja XXI wieku. Wyzwania i praktyka zapewni Ci nie tylko kompleksowe spojrzenie na współczesną dyplomację, włączając w to jej praktyczne aspekty. Zdobędziesz także umiejętności patrzenia na międzynarodową arenę przez pryzmat różnorodności kulturowej i regionalnych tradycji. Program przygotuje Cię do aktywnego udziału w międzynarodowych relacjach, wyposażając w wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego, ekonomii, polityki. Zdobędziesz także umiejętności negocjacyjne i komunikacyjne, kluczowe do budowania efektywnych relacji międzykulturowych.

Jak to osiągniesz?
1
Będziesz analizować najnowsze trendy w dyplomacji i relacjach międzykulturowych, w tym zagadnienia, takie jak branding narodowy, e-dyplomacja, zrównoważony rozwój i innowacje społeczne. Zgłębisz również tematykę przyszłości Europy i globalne strategie polityczne.

2
Poznasz skuteczne i niezbędne w dyplomacji techniki negocjacyjne. Nauczysz się analizowania i stawiania wniosków opartych na dogłębnym rozumieniu kluczowych wydarzeń w polityce międzynarodowej. Dowiesz się, jak stosować techniki lobbystyczne.

3
Istotną wartością jest bezpośredni kontakt z doświadczonymi dyplomatkami/dyplomatami, takimi jak m.in. amb. prof. Paweł Dobrowolski czy amb. dr Sławomir Klimkiewicz, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

4
Zgłębisz zasady protokołu dyplomatycznego i etykiety. Zajęcia warsztatowe zapewnią Ci praktyczne umiejętności cenione w dyplomacji.

5
Możliwość odbycia stażu w organizacjach międzynarodowych i placówkach dyplomatycznych umożliwi Ci zdobycie cennego doświadczenia i zrozumienie współczesnych stosunków międzynarodowych.

 
Twoje korzyści finansowe

  • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

 
Co po studiach?

  • Ambasady i placówki dyplomatyczne
  • Międzynarodowe organizacje i korporacje
  • Administracja publiczna
  • Organizacje pozarządowe

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).