5. Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Nudologiczna – Nuda akademicko, 24-25 lutego 2023

Rektor Collegium Civitas serdecznie zaprasza na

5. Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Nudologiczną – Nuda akademicko.

Wydarzenie odbędzie się

24-25 lutego 2023 w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki).

Na zgłoszenia od badaczy niezależnie od stopnia zaawansowania i dyscypliny czekamy do dnia 18 grudnia 2022. Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz rejestracyjny. Planowana jest publikacja pokonferencyjna w formie specjalnego numeru o nudzie w czasopiśmie „Zoon Politikon”.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia lub do kontaktu z organizatorem konferencji:
Mariusz Finkielsztein – mariusz.finkielsztein@civitas.edu.pl

REGULAMIN KONFERENCJI

Formularz rejestracyjny dla osób z referatem

Formularz rejestracyjny dla wolnych słuchaczy (bez referatu)

TERMINARZ

Konferencja 24-25.02.2023
Przesyłanie abstraktów do 18.12.2022
Akceptacja abstraktów do 22.12.2022
Opłata konferencyjna do 15.01.2023
Publikacja programu do 27.01.2023
Przesyłanie tekstów do 30.06.2023

PANELE TEMATYCZNE

Konferencja ma charakter multidyscyplinarny. Jesteśmy zainteresowani każdym tematem dotyczącym nudy lub związanych z nią stanów niezależnie od dyscypliny naukowej. Propozycje mogą mieć charakter teoretyczny, empiryczny lub metodologiczny. Proponujemy 7 sesji tematycznych o nudzie. Są one jedynie naszymi sugestiami – jesteśmy otwarci na wszystkie nowe pomysły. Jeśli Państwa propozycja zdaje się nie pasować do żadnej z proponowanych przez nas sesji zachęcamy do aplikowania do sesji otwartej.

• FILOZOFIA NUDY – filozofowie o nudzie, ontologia i epistemologia nudy; nuda a etyka
  • PSYCHOLOGIA NUDY – nuda w badaniach i teoriach psychologicznych; nuda a różnice indywidualne, nuda w psychoanalizie, neuropsychologia nudy
  • SOCJOLOGIA NUDY – nuda w praktyce i teorii socjologicznej, nuda społeczna, nuda klasowa, nuda zbiorowa, nuda a socjologia; nuda oczami antropologów i etnografów
  • HISTORIA NUDY – nuda w dziejach – acedia, melancholia, ennui, spleen, taedium vitae i inne stany pokrewne nudzie; ewolucja dyskursu o nudzie; nudna historia, nuda w historii
  • NUDA W KULTURZE – nuda w sztukach wizualnych – malarstwie, rzeźbie, filmie, teatrze, komiksie itp.; nuda w kulturze popularnej
  • NUDA W LITERATURZE – nuda w literaturze światowej i polskiej – topos nudy i pokrewnych jej stanów w literaturze wszystkich epok; znudzeni pisarze i ich koncepcje nudy
  • NUDA SZKOLNA I AKADEMICKA – nuda dziecięca; nuda w szkole; nuda w środowisku akademickim; nuda studencka
  • SESJA OTWARTA – wszystko, co nie zostało wymienione wyżej a ma związek z nudą lub pokrewnymi jej stanami
    • – teologia nudy, nuda religijna
    • – nuda a lingwistyka, nuda w języku
    • – nuda militarna
    • – nuda zwierzęca
    • – nuda a robotyka, podróże kosmiczne, nuda elektronów.

itd., itd. …

Liczymy na Państwa kreatywność!

OPŁATY KONFERENCYJNE

Uczestnictwo bierne w roli wolnego słuchacza jest DARMOWE.

Opłata konferencyjna wynosi: 100 PLN i zawiera: (1) obsługę techniczną konferencji; (2) pakiet konferencyjny, (3) przerwy kawowe i obiad.

Uczestnicy, którzy chcą otrzymać fakturę za opłatę konferencyjną powinni wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu rejestracyjnym (nazwa, adres i numer NIP). Uczestnicy otrzymają faktury wraz z pakietem konferencyjnym.

Opłaty konferencyjne prosimy wpłacać do dnia 15 stycznia 2023 na konto:

Collegium Civitas

95 2490 0005 0000 4600 1851 0196 (Alior Bank SA)

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, Konferencja Nudologiczna 2023

LOKALIZACJA

Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, Warszawa.

Sala: Zostanie podana bliżej terminu

PUBLIKACJA POKONFERENCYJNA

Planowana jest publikacja pokonferencyjna w formie specjalnego numeru o nudzie w czasopiśmie Zoon Politikon (lista ministerialna – 20 pkt). Teksty powinny spełniać wymogi edycyjne czasopisma. Termin przesyłania tekstów to 30 czerwca 2023. Teksty (w tym recenzje) można przesyłać również niezależnie od uczestnictwa w konferencji (zob. Call for papers Nuda) na adres: mariusz.finkielsztein@civitas.edu.pl. W razie problemów ze sprostaniem temu terminowi prosimy o kontakt z organizatorem.