Dyplomacja XXI wieku. Wyzwania i praktyka (PL-EN)

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  II stopnia (magisterskie uzupełniające)
 2. Tryb studiów:
  stacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski i angielski
 4. Czas trwania studiów:
  2 lata (4 semestry)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe/International Relations

Rekrutacja na tę specjalność dwujęzyczną została zakończona.
Sprawdź inne studia polsko-angielskie!


 
Na specjalności Dyplomacja XXI wieku. Wyzwania i praktyka nauczysz się wielowymiarowo patrzeć na współczesną praktykę dyplomatyczną, zapoznasz się również z jej realiami. Zdobędziesz wiedzę o interakcjach między odmiennymi rodzajami dyplomacji, z odniesieniem do tradycji i różnych kultur. Wybierz studia w Collegium Civitas i ucz się od autorytetów polskiej dyplomacji.
 

Opiekę naukową nad specjalnością sprawuje amb. Grzegorz Dziemidowicz – były dyrektor Akademii Dyplomatycznej MSZ i wicedyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Egipcie i Sudanie (1994-1999) oraz Grecji (2001-2005).
 

Twoje 5 kroków do kariery
1
Poznaj trendy
Prześledzisz najnowsze tendencje w dziedzinach dyplomacji i relacji międzykulturowych. Poznasz zagadnienia np. brandingu narodowego, e-dyplomacji czy zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych. Zgłębisz wizje przyszłości Europy i światowe strategie polityczne.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz skuteczne i niezbędne w dyplomacji techniki negocjacyjne. Nauczysz się analizowania i stawiania wniosków opartych na dogłębnym rozumieniu kluczowych wydarzeń w polityce międzynarodowej. Dowiesz się, jak stosować techniki lobbystyczne.
3
Ucz się od praktyków
Praktyczne aspekty działań na arenie międzynarodowej poznasz podczas spotkań z wybitnymi specjalistami, praktykami i uznanymi autorytetami w dziedzinie dyplomacji. Oni wprowadzą Cię w kulisy pracy w dyplomacji.
4
Ucz się w praktyce
Zdobędziesz praktyczne umiejętności prowadzenia skutecznych negocjacji, poznasz zagadnienia z zakresu praktyki dyplomatycznej, jak e-dyplomacja, protokół dyplomatyczny, savoir vivre.
5
Buduj swoje CV
Program specjalności opracowali praktycy. Dlatego podczas zajęć warsztatowych zdobędziesz liczne kompetencje, które są rzeczywiście cenione w dyplomacji. Na zajęciach będziesz też miał kontakt z osobistościami polskiej dyplomacji. Warto o tym napisać w CV.

 

Atuty:

 • uczysz się od wybitnych specjalistów w dziedzinie dyplomacji i stosunków międzynarodowych
  – zajęcia prowadzą m.in. amb. prof. Paweł Dobrowolski, amb. dr Sławomir Klimkiewicz, amb. Grzegorz Dziemidowicz;
 • program specjalności oparty jest na najlepszych wzorcach międzynarodowych – zdobędziesz wiedzę podobną, jak studenci kierunków dyplomatycznych na zagranicznych uczelniach;
 • poznasz najnowsze tendencje w dyplomacji i relacjach międzykulturowych – dzięki temu z łatwością odnajdziesz się w tej pełnej wyzwań dziedzinie;
 • przygotujesz się do pracy w środowisku międzynarodowym – poznasz mechanizmy decyzyjne w stosunkach międzynarodowych oraz zrozumiesz współczesne relacje oraz konflikty międzynarodowe;
 • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Akademickiego Biura Karier CC przez cały czas trwania studiów;
 • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
 • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
 • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

 


 

Gdzie możesz pracować po studiach:

 • ambasady i placówki dyplomatyczne;
 • międzynarodowe organizacje i korporacje;
 • administracja publiczna;
 • organizacje pozarządowe.

 


 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa