Generative AI: trendy rynkowe, wpływ na rynek pracy i zastosowania w biznesie

Szkolenie zgłębia tematykę generatywnego AI, analizując trendy rynkowe, wpływ na przyszłe zawody i innowacyjne zastosowania w różnych branżach. Uczestnicy zdobywają cenne wskazówki dotyczące przygotowania się na przyszłość napędzaną przez AI.

PROGRAM SZKOLENIA

Warsztaty o kompleksowym charakterze obejmujące zakresem:

• Wprowadzenie (15 minut)
    • Powitanie i wprowadzenie
    • Przegląd wykładu i warsztatów
    • Cele i oczekiwane rezultaty
  • Sztuczna inteligencja generatywna: przegląd (30 minut)
    • Definicja generatywnej SI
    • Kluczowe pojęcia i technologie
    • Krótka historia generatywnej AI i jej znaczenie dla studentów
      • Przerwa (10 minut)
  • Trendy rynkowe w obszarze generatywnej AI (45 minut)
    • Rozwój branży generatywnej AI
    • Kluczowi gracze na rynku
    • Pojawiające się technologie i innowacje
    • Przyszłe perspektywy i przewidywania dotyczące studentów wchodzących na rynek pracy
  • Wpływ generatywnej AI na przyszłe kariery zawodowe (45 minut)
    • Wypieranie miejsc pracy spowodowane przez AI
    • Zmieniająca się natura pracy
    • Nowe możliwości zatrudnienia i wymagania dotyczące umiejętności dla absolwentów uczelni wyższych
    • Strategie dostosowania siły roboczej i rozwoju umiejętności
      • Przerwa na lunch (30 minut)
  • Warsztaty: Zastosowania generatywnej AI w różnych branżach (1 godzina)
    • Aktywność grupowa: Identyfikacja potencjalnych zastosowań generatywnej AI w kierunkach studiów studentów
    • Prezentacja wyników pracy grupy
    • Dyskusja na temat możliwości i wyzwań związanych z wdrożeniem generatywnej AI w różnych sektorach
  • Studia przypadków: Innowacyjna integracja generatywnej AI w przedsiębiorstwach (30 minut)
    • Przegląd wybranych studiów przypadków
    • Kluczowe wnioski i lekcje dla aspirujących profesjonalistów
  • Przygotowanie do przyszłości opartej na generatywnej sztucznej inteligencji (30 minut)
    • Rozważania etyczne i potencjalne regulacje w zakresie AI
    • Zachęcanie do innowacji i rozwijanie umiejętności związanych z AI
  • Podsumowanie (15 minut)
    • Podsumowanie wykładu i warsztatów
    • Dodatkowe zasoby i możliwości dalszej nauki
    • Uwagi końcowe i ocena warsztatu
  • Networking i poczęstunek (15 minut)

KORZYŚCI

1. Uzyskanie głębszego zrozumienia Generative AI i jego znaczenia dla poszczególnych dziedzin.
  2. Pozostawanie na bieżąco z aktualnymi trendami rynkowymi, kluczowymi graczami i pojawiającymi się technologiami w przestrzeni AI.
  3. Rozwijanie świadomości tego, jak AI może wpłynąć na przyszłą karierę, w tym na wypieranie miejsc pracy, nowe możliwości i wymagane umiejętności.
  4. Poznanie strategii dostosowania się do zmieniającego się charakteru pracy i rozwijania umiejętności gotowych na AI.
  5. Zaangażowanie w praktyczne działania grupowe w celu zbadania potencjalnych zastosowań AI w różnych branżach.
  6. Budowanie świadomej postawy AI i rozważanie aspektów etycznych i potencjalnych regulacji w rozwoju AI.

PROWADZĄCY

Karol Nowalski – Specjalizuje się w zastosowaniach AI, zarządzaniu produktem i automatyzacji procesowej. Wprowadzał i rozwijał usługi SaaS B2B na 50+ rynkach; wdrażał projekty technologiczne we współpracy m.in. z Ericsson, Apsys, JLL, Orange, McDonald’s.

TERMINY SZKOLENIA

Najbliższy termin:

21.04.2023 r., godz. 11:00-15:30, stacjonarnie w Collegium Civitas.

ZAPISY NA SZKOLENIE

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.04.2023 r.

ZGŁOŚ SIĘ – wypełnij formularz aplikacyjny
    Po zakwalifikowaniu Cię do projektu, pracownik Działu Koordynacji Projektów skontaktuje się z Tobą, w celu sporządzenia wstępnego bilansu kompetencji oraz zaplanowania Indywidualnej Ścieżki Wsparcia (IŚW).
    WYPEŁNIJ bilans kompetencji
    Skorzystaj z linka przesłanego mailem przez pracownika Działu Koordynacji Projektów. Link do bilansu i wzory dokumentów są wysyłane do zakwalifikowanych osób na studenckie skrzynki mailowe w domenie civitas.edu.pl.
    DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW do Biura Koordynacji Projektów
    Dla przypomnienia – lista dokumentów: Deklaracja uczestnictwa w projekcie; Formularz uczestnictwa w projekcie; Oświadczenie uczestnictwa w projekcie.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
projekty@civitas.edu.pl
tel. 22 656 71 36 lub 22 656 71 34

(Pałac Kultury i Nauki, X piętro, pok. 1024)