Jak negocjować w sytuacji silnej polaryzacji politycznej. Warsztat z wykorzystaniem gry edukacyjnej „How to Win Brexit?”

Warsztaty będą polegać na krótkim wprowadzeniu w problematykę polaryzacji oraz prowadzenia negocjacji politycznych. Następnie uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce przećwiczyć sztukę negocjacji w trakcie gry edukacyjnej „How to Win Brexit?”

CEL SZKOLENIA

Symulacja negocjacji politycznych polegająca na ratyfikacji dokumentu politycznego przez dwa zespoły w sytuacji spolaryzowanych interesów politycznych.

PROGRAM SZKOLENIA

• Wprowadzenie do problematyki polaryzacji politycznej:
    • Omówienie definicji i przykładów polaryzacji politycznej
    • Przedstawienie skutków polaryzacji dla procesu negocjacyjnego
    • Omówienie podstawowych pojęć związanych z negocjacjami politycznymi
  • Wprowadzenie do gry edukacyjnej „How to Win Brexit?”:
    • Przedstawienie celu gry i zasad rozgrywki
    • Omówienie koncepcji dyplomacji i negocjacji w grze
    • Przedstawienie strategii i taktik, które można zastosować podczas gry
  • Gra edukacyjna „How to Win Brexit?”:
    • Podzielenie uczestników na dwie drużyny
    • Przeprowadzenie gry zgodnie z zasadami
    • Prowadzenie refleksji po każdej rundzie gry
  • Podsumowanie i omówienie wyników:
    • Podsumowanie doświadczeń z gry i omówienie najważniejszych wydarzeń
    • Omówienie wyników zespołowych i indywidualnych
    • Przedstawienie wniosków wynikających z gry dla negocjacji politycznych w rzeczywistości

KORZYŚCI

1. Nabycie umiejętności formułowania stanowiska negocjacyjnego na podstawie bazowych informacji.
  2. Nabycie umiejętności argumentowania swojego stanowiska politycznego w trakcie negocjacji zespołowych.
  3. Nabycie umiejętności wyznaczania celów i strategii indywidualnej i zespołowej w trakcie negocjacji
  4. Nabycie umiejętności osiągania porozumienia w sytuacji ostrej polaryzacji

PROWADZĄCY

Jan Grzymski, wykładowca akademicki, twórca gry „How to Win Brexit?”. Od ponad dekady pracuje jako wykładowca i badacz europejskiej polityki, granic i tożsamości, zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Zawsze pasjonował się nauczaniem, zaangażowaniem studentów w krytyczne dyskusje oraz innowacyjne sposoby doświadczania i rozumienia polityki europejskiej.

Współkieruje międzynarodową siecią badawczą „The Limits of EUrope: Challenging the Crisis of European Integration” finansowaną przez UACES – największe europejskie towarzystwo naukowe zrzeszające badaczy Unii Europejskiej (University Association for Contemporary European Studies). Prowadził badania naukowe w Komisji Europejskiej na temat polityki sąsiedztwa i granic Unii Europejskiej. Od 2019 roku pracuje w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego.

TERMINY SZKOLENIA

Najbliższy termin:

13.05.2023 r., godz. 11:00-15:30, stacjonarnie w Collegium Civitas.

ZAPISY NA SZKOLENIE

Zgłoszenia przyjmujemy do 12.05.2023 r.

ZGŁOŚ SIĘ – wypełnij formularz aplikacyjny
    Po zakwalifikowaniu Cię do projektu, pracownik Działu Koordynacji Projektów skontaktuje się z Tobą, w celu sporządzenia wstępnego bilansu kompetencji oraz zaplanowania Indywidualnej Ścieżki Wsparcia (IŚW).
    WYPEŁNIJ bilans kompetencji
    Skorzystaj z linka przesłanego mailem przez pracownika Działu Koordynacji Projektów. Link do bilansu i wzory dokumentów są wysyłane do zakwalifikowanych osób na studenckie skrzynki mailowe w domenie civitas.edu.pl.
    DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW do Biura Koordynacji Projektów
    Dla przypomnienia – lista dokumentów: Deklaracja uczestnictwa w projekcie; Formularz uczestnictwa w projekcie; Oświadczenie uczestnictwa w projekcie.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
projekty@civitas.edu.pl
tel. 22 656 71 36 lub 22 656 71 34

(Pałac Kultury i Nauki, X piętro, pok. 1024)