Teatr

Udostępnij strone

TEATR COLLEGIUM CIVITAS rozpoczął działalność w lutym 2002 roku.

Historia Teatru Collegium Civitas

Pierwszym reżyserem i jednocześnie twórcą zespołu była Agnieszka Olsten, jedna z najciekawszych reżyserek teatru polskiego, współzałożycielka Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „Drama”. Grupa teatralna składała się z 12 osób – studentów różnych lat i kierunków. Pierwsze przedstawienie  „Szczątki” było autorską realizacją stworzoną na podstawie sztuki Brada Frasera. Materiał wyjściowy został obudowany własnymi tekstami studentów.

Kolejnym projektem teatralnym był spektakl „Módlmy się o wojnę”. Tekst oparty na wątkach słynnej książki „GENERATION X” Douglasa Couplanda napisała Dorota Brutkowska, studentka socjologii Collegium Civitas. – Żyjemy w czasach, kiedy trudno jest znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi na pytania istotne, szczególnie dla nas, ludzi młodych – twierdził Jacek Szabrański, absolwent socjologii CC, który wyreżyserował sztukę.  Jeżeli chcesz dobrze rozpoznać siebie, swoje miejsce w życiu, swoje własne okoliczności, musisz działać samemu, ze świadomością tego, że nieraz rozkwasisz sobie przy tym nos – dodaje.

Studenci spotykali się również na warsztatach, nazwanych „Wariacjami teatralnymi” i pracowali nad stworzeniem krótkiego trzyczęściowego spektaklu opartego na „Ćwiczeniach stylistycznych”  Raymonda Queneau. Opiekunem „Wariacji teatralnych” była Weronika Szczawińska.

W 2012 r. Teatr Collegium Civitas pod opieką artystyczną Juliusza Dzienkiewicza wystawił spektakl: „SZTUKA.DOC. Kilka utworów na siedmiu aktorów i ekipę telewizyjną”, według scenariusza powstałego z fragmentów dzieł różnych autorów: S. Wyspiańskiego, I. Bergmana i innych.

W 2015 r. opiekę nad Teatrem sprawował Leszek Zduń – polski aktor telewizyjny, teatralny i filmowy; reżyser dubbingu.

 

 

Marcin Gaweł zdjęcie

W późniejszych latach Teatrem Collegium Civitas opiekował się Marcin Gaweł, aktor teatralny i serialowy, reżyser, lektor.

17 listopada 2017 Teatr Collegium Civitas wystawił spektakl „Urodziny”, będący częścią obchodów jubileuszu 20-lecia Collegium Civitas, powstały z inicjatywy studentów tworzących Teatr CC.

Reżyseria, idea projektu, scenariusz:  Marcin Gaweł

Występ i współtworzenie scenariusza: Carmelina Dimmich, Alicja Grabka, Anna Krasny, Monika Mydło, Malwina Smaga, Hanna Hanke Stroińska, Katarzyna Śmierciak, Zdzisława Żochowska.

 

Relacja z wydarzenia i galeria zdjęć: „Urodziny” pełne (u)śmiechu. Mamy po 20 lat!

 

 

Nagranie spektaklu:

 

 

 

 

 

20 czerwca 2018 r. odbyła się premiera spektaklu „PEKIN.

Spektakl był okazją do zobaczenia Pałacu Kultury i Nauki oczami jego pracowników, zwiedzających, przeciwników i gorących miłośników. Sztuka zbudowana jest z prawdziwych (i nie do końca prawdziwych) historii, wspomnień oraz projekcji tego, czym mógłby być i czym jest PKiN w Warszawie.

Opieka artystyczna: Marcin Gaweł, Jacek Jabrzyk

Relacja z wydarzenia i galeria zdjęć: Premiera spektaklu PEKIN

Nagranie spektaklu:

 

 

 

Obecnie opieki nad Teatrem CC podjęła się reżyserka, teatrolożka, kulturoznawczyni, scenarzystka, producentka i redaktorka: Agnieszka Korytkowska-Mazur.
 

 

 


 

Wszystkie osoby, które chcą założyć organizację studencką w Collegium Civitas prosimy o kontakt z Welcome Point: welcome@civitas.edu.pl
 

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).