Zrekrutuj sobie najlepszego pracodawcę – warsztaty

Ideą warsztatu jest zmiana jakże powszechnego paradygmatu mówiącego, że REKRUTACJA to proces, który leży jedynie w obszarze działania i kompetencji pracodawcy.
Młodzi ludzie, szczególnie ci bez bogatych doświadczeń zawodowych, „startują w procesie rekrutacji”, „poddają się selekcji”, „wygrywają lub przegrywają” organizowany przez pracodawców rodzaj zawodów, gdzie nagrodą jest konkretne miejsce pracy.
Misją Trenera prowadzącego warsztat jest zainicjowanie w myśleniu uczestników reguły „out of the box”, czyli pokazanie, że także w procesie rekrutacji istnieje możliwość odwrócenia utartych schematów działania.

PROGRAM WARSZTATÓW

MODUŁY
    1. Czy istnieje „idealny pracodawca” vs. czy istnieje „idealny pracownik”?
    2. Cechy najbardziej poszukiwanych pracowników.
    3. Charakterystyka firm uznawanych za najlepszych pracodawców.
    4. Koncepcja poziomów wartości wg. Clare W. Graves’a.
    5. Co jest dla mnie w życiu najważniejsze, czyli jakie są moje kluczowe wartości?
    6. Czy firmy też mają swoje wartości?
    7. Jak przygotować proces rekrutacji najlepszego dla mnie pracodawcy?
    8. Jak poruszać się w oceanie możliwości i gąszczu informacji na rynku pracy?
    9. Jak sprawdzić „referencje” potencjalnego pracodawcy?

PRAKTYKI
    1. Praca z narzędziem Karty Wartości.
    2. Tworzenie profilu własnych wartości.
    3. Tworzenie profilu oczekiwań wobec pracodawców.
    4. Tworzenie macierzy do rekrutacji pracodawców.

KORZYŚCI

Po ukończeniu warsztatów, student zdobędzie wiedzę w zakresie

1. Aktywnego kreowania własnej ścieżki zawodowej.
    2. Świadomości poczucia własnej wartości jako partnera w procesie poszukiwania pracy.
    3. Korzystania z nowych narzędzi w procesie poszukiwania pracy
    4. Wiedzy na temat rynku pracy.
    5. Wiedzy na temat koncepcji poziomów wartości wg. Clare W. Graves’a.
    6. Świadomości na temat własnych wartości.
    7. Niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania pracy dopasowanej do własnego systemu wartości życiowych.

Osoby, które wezmą udział w warsztatach, będą miały usprawiedliwioną nieobecność na zajęciach na studiach.

PROWADZĄCA

Anna Smuniewska – Konsultant w obszarze HRM, coach, mentor, doradca zawodowy, trener.

INFORMACJE DODATKOWE

Autorski program warsztatów, opracowany przez Trenera prowadzącego, na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy doradcy zawodowego, wykładowcy akademickiego, dyrektora biura karier oraz konsultanta rekrutującego pracowników dla wiodących na rynku pracy firm..

TERMINY SZKOLENIA

Najbliższy termin:

12.05.2023 r., godz. 9:30-12:00, stacjonarnie w Collegium Civitas

ZAPISY NA SZKOLENIE

Zgłoszenia przyjmujemy: do 10.05.2023 r. (liczba miejsc ograniczona)

ZGŁOŚ SIĘ – wypełnij formularz aplikacyjny
    Po zakwalifikowaniu Cię do projektu pracownik Działu Koordynacji Projektów skontaktuje się z Tobą, w celu sporządzenia wstępnego bilansu kompetencji oraz zaplanowania Indywidualnej Ścieżki Wsparcia (IŚW).
    WYPEŁNIJ bilans kompetencji
    Skorzystaj z linka przesłanego mailem przez pracownika Działu Koordynacji Projektów. Link do bilansu i wzory dokumentów są wysyłane do zakwalifikowanych osób na studenckie skrzynki mailowe w domenie civitas.edu.pl.
    DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW do Biura Koordynacji Projektów
    Dla przypomnienia – lista dokumentów: Deklaracja uczestnictwa w projekcie; Formularz uczestnictwa w projekcie; Oświadczenie uczestnictwa w projekcie.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
projekty@civitas.edu.pl
tel. 22 656 71 36 lub 22 656 71 34

(Pałac Kultury i Nauki, X piętro, pok. 1024)