Absolwenci Collegium Civitas wśród najlepiej zarabiających w Polsce!

Udostępnij strone

17.07.2020

Nasi absolwenci kierunku Socjologia i Stosunki międzynarodowe zarabiają najlepiej wśród absolwentów tych kierunków na wszystkich uczelniach niepublicznych w całym kraju.

W najnowszym rankingu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA 2020) Collegium Civitas dwukrotnie zajęło pierwsze miejsce na podium!

Mamy najlepiej zarabiających absolwentów Socjologii II stopnia (stacjonarne) – 1. miejsce w rankingu zarobków absolwentów tego kierunku ze wszystkich uczelni niepublicznych w kraju. Również absolwenci I stopnia Socjologii (stacjonarne) doskonale radzą sobie na rynku pracy, zajmując 2. miejsce w tym samym zestawieniu.

Mediana średniej zarobków absolwentów Socjologii II stopnia (niestacjonarne) to 4631.55 zł brutto, a znalezienie pracy zajmuje im średnio jedynie niecałe 2 tygodnie.

Doskonale radzą sobie także absolwenci Stosunków międzynarodowych (stacjonarne I i II stopnia oraz niestacjonarne II stopnia) w Collegium Civitas, którzy zajęli 1. miejsce w rankingu zarobków absolwentów wszystkich uczelni niepublicznych w kraju. Nasi absolwenci tych studiów (niestacjonarne II stopnia) zarabiają średnio aż 6406.08 zł brutto.

 

Osoby zainteresowane studiami z obszaru Socjologia zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalności na stronie: http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/socjologia-kultura-sztuka-obszar-tematyczny

Osoby zainteresowane studiami z obszaru Stosunki międzynarodowe i dyplomacja zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalności na stronie: http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/stosunki-miedzynarodowe-i-dyplomacja-obszar-tematyczny

 

Warto jak najwcześniej zbierać doświadczenie

Collegium Civitas wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na wysokiej klasy specjalistów, mogących pochwalić się pierwszym doświadczeniem zawodowym zdobytym już na studiach i aktywnie wspomaga studentów w znalezieniu pierwszej pracy.

O tym, dlaczego warto inwestować w przyszłościowe kierunki oraz jak w wyborze kierunku i ścieżki kariery pomaga system ELA, można przeczytać na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: https://www.gov.pl/web/nauka/ktore-studia-wybrac-w-wyborze-pomoze-ela

 

O badaniach ELA

Projekt realizowany jest przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym źródłem informacji systemowych są dane administracyjne pochodzące z rzetelnych źródeł – systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z systemu POL-on, czyli systemu informacji o szkolnictwie wyższym wspierającego pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W systemie ELA możecie sprawdzić wysokość wynagrodzenia po ukończeniu studiów (również w odniesieniu do miejsca zamieszkania), czas poszukiwania pracy przez absolwenta oraz ryzyko bycia bezrobotnym (również w odniesieniu do miejsca zamieszkania).