„Aesthetics of Humanistic Management in the Artificial Intelligence Era” – kick-off meeting

Udostępnij strone

18.10.2024

Z przyjemnością informujemy, że rusza nowy projekt badawczy Instytutu Zarządzania CC pod kierownictwem dr. hab. Michała Szostaka, prof. CC. Badaczy i badaczki zainteresowane tematyką zarządzania humanistycznego i jego estetyki w dobie rozwoju AI zapraszamy do udziału w kick-off meeting:
 

„Aesthetics of Humanistic Management
in the Artificial Intelligence Era” – kick-off meeting 

24 października 2024 | godz. 11:30 | online 
Wydarzenie prowadzone w języku angielskim.

Osoby, które nie są członkami społeczności naukowej Collegium Civitas, ale pragną wziąć udział w projekcie oraz w kick-off meeting, zapraszamy do kontaktu z opiekunem merytorycznym projektu, dr. hab. Michałem Szostakiem, prof. CC pod adresem michal.szostak@civitas.edu.pl

Czego dotyczy ten projekt?
W ostatnich latach sztuczna inteligencja (AI) wyłoniła się jako potężna siła, która przenika niemal każdy aspekt społeczeństwa, radykalnie zmieniając nasz sposób życia, pracy i wzajemnych relacji. Od spersonalizowanego marketingu internetowego po innowacje w opiece zdrowotnej – systemy oparte na AI szybko redefiniują znane nam struktury organizacyjne. Jednak wraz z rozwojem sztucznej inteligencji rośnie potrzeba krytycznej refleksji nad jej wpływem na społeczeństwo i nasze wartości. Jak zarządzać AI w sposób etyczny i z poszanowaniem ludzkiej godności?  Pomocne mogą okazać się zarządzanie humanistyczne oraz estetyka zarządzania, które wyznaczają drogi do etycznego, empatycznego i estetycznego podejmowanie decyzji w organizacjach.

Kogo zapraszamy do współpracy?
Do włączenia się w nasze działania zapraszamy osoby zainteresowane tą tematyką, naukowców i praktyków zajmujących się zarządzaniem oraz naukami społecznymi. Celem projektu „Aesthetics of Humanistic Management in the Artificial Intelligence Era” jest opracowanie interdyscyplinarnych ram, odpowiadających na kluczowe kwestie związane z zarządzaniem humanistycznym oraz estetyką zarządzania.

Jakie będą rezultaty projektu? 
Nasze działania zwieńczy przygotowanie oraz opublikowanie dwóch monografii naukowych w wysoko punktowanych wydawnictwach o międzynarodowej renomie. Udział w projekcie pomoże uczestnikom dołączyć do społeczności badaczy, którzy dążą do kształtowania przyszłości, gdzie technologia będzie nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, napełniona sensem i zgodna z ludzkimi wartościami.