Call for Papers – XVIII Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny

Udostępnij strone

09.03.2022

Do 15 marca można zgłaszać referaty na XVIII Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny, który odbędzie się we wrześniu 2022 roku pod hasłem „Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje”. Jego uczestniczki i uczestnicy podejmą refleksję nad aktualnymi, ważnymi zjawiskami oraz ich konsekwencjami dla przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich referatów do grup, których współtwórcami są naukowcy z Collegium Civitas:

  • dr Katarzyna Iwińska, grupa G56 „Kryzys klimatyczno-ekologiczny a nauki społeczne – edukacja dla zrównoważonego rozwoju i aktywizm klimatyczny w akademii”,
  • dr Paweł Kuczyński, grupa G80 „Radykalizacja. W Polsce, czyli wszędzie”.

Referaty w grupie G56, której współorganizacją zajmuje się dr Katarzyna Iwińska, mogą dotyczyć m.in. edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju (ESD) oraz interdyscyplinarnej dydaktyki. Powinny być podstawą do dyskusji na temat różnych form działań (badawczych, edukacyjnych), ich skuteczności, misji i celów. Pomocnicze pytania, określające obszar zainteresowań tej grupy, znajdują się na stronie XVIII OZS. (https://zjazdpts.pl/grupy/kryzys-klimatyczno-ekologiczny-a-nauki-spoleczne-edukacja-dla-zrownowazonego-rozwoju-i-aktywizm-klimatyczny-w-akademii/).

Natomiast do grupy współorganizowanej przez dr. Pawła Kuczyńskiego warto zgłaszać referaty dotyczące radykalizacji – jednego z istotnych problemów współczesnego świata, w tym także Polski. W pracach tej grupy będzie również uwzględniona kwestia działań środowisk antyszczepionkowych. Więcej informacji znajduje się na stronie https://zjazdpts.pl/grupy/radykalizacja-w-polsce-czyli-wszedzie/.

Referaty należy zgłaszać przez formularz znajdujący się na stronie:
https://zjazdpts.pl/zglaszanie-referatow-do-grup-tematycznych/

Termin nadsyłania zgłoszeń do wszystkich typów grup tematycznych: do 15 marca 2022 r. do godz. 23:59.

Szczegóły dotyczące zasad zgłaszania referatów znajdują się na stronie:
https://zjazdpts.pl/komunikat/