Centrum Karier przekształca się w Akademickie Biuro Karier

Udostępnij strone

02.01.2023

Od 1 stycznia 2023 Centrum Karier Collegium Civitas będzie funkcjonowało jako Akademickie Biuro Karier Collegium Civitas. Zmiana to nie tylko nowa nazwa jednostki, ale przede wszystkim zwiększenie nacisku na połączenie świata akademickiego z biznesem. Nowe ABK będzie nadal działać jako platforma komunikacji i spotkań Studentów i Absolwentów z pracodawcami.

„Akademickie Biura Karier są instytucjami rynku pracy, które jednocześnie działają w ramach struktur uczelnianych – zmiana nazwy ma na celu podkreślić charakter tego szczególnego związku. Planujemy też zwiększyć nasze zaangażowanie w działania Komisji ds. ABK przy KRASP oraz w Mazowieckiej Sieci Biur Karier” – wyjaśnia Dobrosława Choryńska-Chudy, kierownik Akademickiego Biura Karier Collegium Civitas.

Kierownik ABK podkreśla także, jak ważne jest wykorzystanie czasu studiów na zdobywanie przewagi na rynku pracy: „Idealnie, gdy przyszła praca zawodowa jest związana z wcześniej wybraną ścieżką akademicką. Jednak w tej chwili dla pracodawców liczą się nie tylko wiedza wyniesiona ze studiów, ale też działalność w organizacjach studenckich, wolontariatach, warsztatach i zdobyta w ich ramach, wiedza praktyczna.”

Tak samo jak do tej pory, w ofercie Akademickiego Biura Karier znajdą się bezpłatne kursy branżowe i rozwojowe, warsztaty, konferencje szkoleniowe oraz targi pracy. Dodatkowe wsparcie w poszukiwaniu staży, praktyk i zatrudnienia można będzie uzyskać podczas spotkań z doradcą zawodowym, prawnikiem rynku pracy czy psychologiem.

Przez ostatnie dwa lata Centrum Karier Collegium Civitas zorganizowało prawie 100 spotkań z pracodawcami i webinarów z rynku pracy. Ukoronowaniem zrealizowanych działań będzie uruchomienie w najbliższym czasie Portalu Akademickiego Biura Karier Collegium Civitas. Jak podkreśla Dobrosława Choryńska-Chudy „planujemy, że będzie to miejsce, w którym zbierzemy istotne informacje dla wszystkich ze stron: Pracodawców, Studentów i Absolwentów. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy komunikację rynku pracy ze światem akademickim. Zależy nam, aby nasi Studenci i Absolwenci wchodzili i poruszali się po rynku pracy świadomi swoich kompetencji, które mogą wykorzystać przy budowaniu satysfakcjonującej ścieżki kariery.”

Adres kontaktowy Akademickiego Biura Karier Collegium Civitas abk@civitas.edu.pl. Adresy imienne pracowników ABK CC pozostają bez zmian.