Civitas on Air & DEBUE – Studenci i Studentki CC w popularnonaukowym podcaście

Udostępnij strone

16.03.2023

W uczelnianym podcaście popularnonaukowym Civitas on Air po raz pierwszy gościliśmy naszych Studentów i Studentki. Dostępne są już dwa odcinki nowej serii Civitas on Air & DEBUE, poświęconej tematyce europejskiej. Podcasty objęła merytoryczną opieką dr Kerry Longhurst, kierowniczka Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas oraz liderka projektu DEBUE: „Debating Europe: Internal and External Dynamics of European Integration”.

W każdym z odcinków uczestnicy dyskutują o wyzwaniach, które stoją aktualnie przed Unią Europejską.

 

Serię otwiera odcinek „Italy’s new populism: what next?”, w którym dyskusję na temat rządów Giorgii Meloni podjęli Milana Bagdasarian, Kadiralp Topbas i Rita Ventura. Jakimi wartościami kieruje się pierwsza kobieta na stanowisku premiera Włoch? Dlaczego budzi to u niektórych zaniepokojenie? Jakie skutki może mieć wreszcie dla Włoch, Europy i świata?  Zapraszamy do słuchania!

 

W drugim odcinku podcastu Filip Gałązka z Polski, Tumarbike Bekitova z Kazachstanu oraz Prince Wori z Nigerii w rozmowie z dr Kerry Longhurst opowiadają, jak widzą Europę z własnej perspektywy. W dyskusji poruszyli także m.in. tematy związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej i jej działaniami w oczach młodego pokolenia oraz tym, jak na przyszłość Europy wpływają wydarzenia takie jak Brexit czy wojna w Ukrainie.

 

Podcasty w języku angielskim dostępne są na kanale Civitas on Air na YouTube oraz w serwisach: Spotify, Anchor, Google Podcasts, Apple Podcasts, PlayerFM. Powstały w ramach interdyscyplinarnego projektu „Debating Europe: Internal and External Dynamics of European Integration” (DEBUE), finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Jean Monnet. Celem projektu DEBUE jest wspieranie świadomej debaty na tematy związane z wewnętrznymi i zewnętrznymi wyzwaniami, które kształtują europejską integrację i wyznaczają miejsce UE na świecie, oraz rozwój działalności dydaktycznej związanej z tematami społecznymi.

Więcej o DEBUE – informacja w języku angielskim.