Collegium Civitas bierze udział w Festiwalu Nauki w Warszawie 2021!

Udostępnij strone

23.08.2021

Collegium Civitas ponownie weźmie udział w Festiwalu Nauki, którego najnowsza edycja odbędzie się w dniach 17-26.09.2021 r. W tym roku wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Szczepimy nauką!”. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w szeregu spotkań oraz lekcji w ramach 25. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie, przygotowanych przez uczelnie akademickie, instytucje naukowe, muzea, stowarzyszenia naukowe oraz instytuty PAN.
 

O Festiwalu

Festiwal Nauki jest głosem naukowców przekonanych o tym, że o współczesnej nauce należy rozmawiać ze społeczeństwem, udostępniać wiedzę i najnowsze odkrycia, co pozwoli zyskać poparcie społeczne dla dalszego rozwoju nauki w Polsce. Tegoroczna, 25. edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Szczepimy nauką!”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy, niezależnie od wieku.

Przedsięwzięcie, jakim jest Festiwal Nauki w Warszawie, powołane zostało z inicjatywy środowisk naukowych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku, natomiast pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1997 roku.

Festiwal Nauki w Collegium Civitas

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki, Collegium Civitas przygotowało ciekawe lekcje oraz spotkania otwarte.

Spotkania otwarte organizowane przez Collegium Civitas są w formie wykładów oraz warsztatów i będą dostępne bez rejestracji dla wszystkich zainteresowanych osób:
Program spotkań otwartych
Spotkania otwarte poprowadzą: dr Agnieszka Nitza-Makowska, Iwona Kubiak (PCC), dr dr Roland Zarzycki, dr Paweł Maranowski, dr Izabela Rećko, mgr Izabela Marcinek.
 

Lekcje skierowane będą do uczniów wybranych klas licealnych, które zarejestrują się na stronie Festiwalu Nauki.
Program lekcji Collegium Civitas
Lekcje festiwalowe poprowadzą: dr Paweł Maranowski, mgr Aneta Siejka, dr Agnieszka Bukowska, mgr Justyna Bakalarska-Stankiewicz, dr dr Roland Zarzycki.
 

Powyższe wydarzenia organizowane przez Collegium Civitas odbędą się w formie online za pośrednictwem takich platform, jak Zoom oraz Microsoft Teams.

W roli prowadzących wystąpią znakomici eksperci z grona dydaktycznego Collegium Civitas. Zaplanowane spotkania i lekcje są bezpłatne.

Szczegóły wraz z programem i opisem wydarzeń przygotowanych przez Collegium Civitas ukażą się niebawem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia udostępnianych informacji na stronie Collegium Civitas oraz Festiwalu Nauki.