Collegium Civitas kończy kolejny, 24. w historii uczelni, rok akademicki!

Udostępnij strone

23.06.2021

W środę 23 czerwca 2021 roku odbyło się wyjątkowe zakończenie roku akademickiego w Collegium Civitas. Spotkanie społeczności Uczelni, podczas którego podsumowano miniony rok, zostało przygotowane przez Dział Marketingu i Promocji we współpracy z Studentkami i Studentami Collegium Civitas oraz zrealizowane w formule online.

Uroczystość rozpoczął Rektor, prof. Stanisław Mocek, który podziękował wszystkim za ten trudny i pełen wyzwań rok, który równocześnie obfitował w osiągnięcia i nowe inicjatywy na wielu polach.

Zakończenie roku akademickiego 2020/2021 było świetną okazją do podsumowania wyzwań, jakie postawiła przed całym Collegium Civitas pandemia. Rok ten zapisze się na kartach historii Uczelni jako pierwszy w całości przeprowadzony w trybie online. Zarówno studenci, jak i kadra naukowa, w zaprezentowanym materiale wideo, wspólnie doszli do wniosku, że choć nie był to najłatwiejszy czas dla nas wszystkich, sprostaliśmy trudnościom – wspierając i inspirując się nawzajem.

O funkcjonowaniu w pandemicznej rzeczywistości opowiedział również Prorektor ds. studenckich, dr Paweł Maranowski. Podczas swojego wystąpienia przedstawił m. in. część wyników „Badania satysfakcji studentów Collegium Civitas”, w którym 86% respondentów oceniło pozytywnie nauczanie online.

Pomimo nietypowego trybu nauki, Studentki i Studenci Collegium Civitas aktywnie angażowali się w działalność pozaakademicką. Rok akademicki 2020/2021 przyniósł wiele sukcesów członków naszej społeczności, takich jak np. stworzenie największej organizacji studenckiej – koła naukowego Collegium Procuratio czy cyklu podcastów „Leżakowanie”, w którym studenci rozmawiają o uczelnianej rzeczywistości, sesjach i ciekawostkach akademickich. Mijający rok dostarczył również wielu sportowych emocji – Katarzyna Wąsek – studentka Collegium Civitas, została Akademicką Mistrzynią Warszawy i Mazowsza w narciarstwie alpejskim oraz dwukrotnie zwyciężyła (w slalomie gigancie i slalomie) w IV etapie AZS Winter Cup w Zawoi.

Podczas wydarzenia nie zabrakło elementów humorystycznych – organizatorzy zadbali o wprowadzenie uczestników w wakacyjny nastrój.

Całej społeczności akademickiej Collegium Civitas życzymy udanych wakacji, które pozwolą na nabranie sił do nauki oraz realizacji zamierzeń i planów w kolejnym roku!

 

Zapis video można obejrzeć na Facebooku Collegium Civitas.