Collegium Civitas nawiązuje współpracę z Centrum Nauki Kopernik

Udostępnij strone

25.03.2022

Studentki i Studenci Collegium Civitas pochodzący z Ukrainy, w ramach wolontariatu, będą pomagać uchodźcom i obywatelom Ukrainy odwiedzającym Centrum Nauki Kopernik.

We wtorek, 23 marca, odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w Centrum Nauki Kopernik (CNK), inicjujące wolontariat dla Studentek i Studentów Collegium Civitas. Podczas spotkania, inicjatorzy projektu wolontaryjnego w Centrum Nauki Kopernik, prof. Łukasz Turski, Przewodniczący Rady Programowej CNK oraz Anna Dziama, Dyrektor Programowy CNK ds. Edukacji, przedstawili najważniejsze informacje o projekcie i możliwych formach współpracy.

W ramach wolontariatu grupa 20 Studentek i Studentów z Collegium Civitas weźmie udział w działaniach adresowanych do uchodźców z Ukrainy odwiedzających Centrum Nauki Kopernik. Projekt prowadzony będzie zarówno w budynku CNK, jak i poza nim – w Warszawie, np. w ośrodkach dla uchodźców. Planowane są również aktywności poza stolicą, między innymi podczas wyjazdów Naukobusa w różne regiony Polski.

W wolontariacie wezmą udział osoby, które bez problemu posługują się j. ukraińskim i j. polskim, bowiem do głównych zadań stojących przed naszymi Studentkami i Studentami będzie umożliwienie komunikacji pomiędzy osobami z Ukrainy, a pracownikami Centrum Nauki Kopernik, opowiadanie o wystawach czy wydarzeniach. Osoby, które wezmą udział w wolontariacie będą miały szansę na jednoczesne zrealizowanie obowiązkowych praktyk zawodowych.

Ze strony Collegium Civitas opiekę nad projektem objął dr Paweł Maranowski, Prorektor ds. studenckich.