Collegium Civitas niezmiennie w czołówce Rankingu PERSPEKTYW – Socjologia i Stosunki międzynarodowe na podium rankingu

Udostępnij strone

17.07.2020

Miło nam poinformować, że po raz kolejny kierunek Socjologia w Collegium Civitas zajął 1. miejsce w rankingu kierunków studiów PERSPEKTYWY 2020 wśród uczelni niepublicznych, a Stosunki międzynarodowe znalazły się na 3. miejscu.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2020 (RKS 2020) – będący integralną częścią Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 – to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich (publicznych i niepublicznych). Przy ocenie brane są pod uwagę takie kryteria jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, dydaktyczny i naukowy oraz umiędzynarodowienie.

Collegium Civitas zajęło również wysokie 3. miejsce w kategorii „Prestiż” wśród uczelni niepublicznych w całej Polsce. Znakomitą pozycję w tym obszarze zapewnia naszej uczelni wysoka ocena uczelni przez kadrę akademicką rozumiana jako liczba wskazań danej uczelni w badaniu ankietowym wśród kadry akademickiej (profesorowie belwederscy i doktorzy habilitowani, którzy uzyskali tytuł lub stopień w czterech ostatnich latach).

Z kolei wysoką, 5. pozycję w rankingu Umiędzynarodowienia studiów, wśród publicznych i niepublicznych uczelni w całej Polsce, zawdzięczamy m.in. dużej liczbie wykładowców z renomowanych uniwersytetów światowych, wymianie studenckiej z uniwersytetami z całego świata oraz bogatej ofercie studiów w języku angielskim, cieszącej się popularnością wśród studentów polskich i zagranicznych. Collegium Civitas realizuje także programy podwójnych dyplomów w ramach współpracy z West Virginia University w Stanach Zjednoczonych, Anglia Ruskin University w Cambridge i Suleyman Demirel University w Kazachstanie.

W rankingu Najlepszych uczelni niepublicznych CC nieprzerwanie od początku istnienia rankingu plasuje się w pierwszej dziesiątce, w tym roku na 8. miejscu. Kryteria uwzględniały przede wszystkim siłę naukową, funkcjonowanie absolwentów na rynku pracy, umiędzynarodowienie oraz warunki kształcenia.

Ranking PERSPEKTYW od lat dostarcza informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły wyższe:

http://ranking.perspektywy.pl/2020/