Collegium Civitas Online dla Maturzystów

Udostępnij strone

23.04.2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów w tym trudnym dla nich okresie, Collegium Civitas przygotowało serię wykładów online i webinarów m.in. z zakresu autoprezentacji i odkrywania własnego potencjału. Dostępne online bezpłatnie dla każdego!

Zapraszamy do korzystania i dzielenia się. Nagrania dostępne są na kanale You Tube Uczelni.

 

 

Autoprezentacja na piątkę!

 

Jesteś maturzystą i przygotowujesz się do prezentacji z polskiego? Musisz zaprezentować swój pomysł nauczycielowi lub klasie?

 

Umiejętność dobrej autoprezentacji jest kluczowa w wielu sytuacjach w naszym życiu, a dobre pierwsze wrażenie to połowa sukcesu w trakcie wystąpień publicznych. Z wykładu on-line „Autoprezentacja na piątkę!” dowiesz się, jak najlepiej  zaprezentować się podczas spotkań offline i online.

 

W trakcie 45 min wykładu uzyskasz odpowiedzi na pytania, jak:

  • zrobić dobre pierwsze wrażenie?
  • przygotować się do wystąpienia (m.in. jak uporządkować myśli i zaplanować wypowiedź)?
  • wykonać ćwiczenia z emisji głosu?
  • pokonać bariery komunikacji?
  • poradzić sobie ze stresem?

 

Poznasz tajniki savoir-vivre’u i odpowiedniego doboru stroju. Dowiesz się, jak mówić, żeby te treści były zrozumiałe i ciekawe dla odbiorcy, m.in. jak powinieneś dobrać tempo mówienia, dostosować barwę głosu i odpowiednio rozkładać akcenty. Autorka materiału opowie, jakie są bariery komunikacji, zarówno offline, jak i online, i jak sobie z nimi skutecznie radzić.

 

Teoretyczne wprowadzenie uzupełnione jest ćwiczeniami oddechowymi i emisji głosu, które nie tylko rozgrzeją i przygotują aparat mowy, ale dodatkowo pomogą w opanowaniu stresu.

 

Wykład przygotowała i przeprowadziła Joanna Grela, psycholog, trener, coach akredytowany przez ICF (International Coach Federation) na poziomie PCC (Professional Certified Coach) specjalizujący się w pracy z grupami i zespołami.

 

 

 

Odkryj swój potencjał!

 

Obecny czas jest dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Żeby sobie poradzić sięgamy po gotowe rozwiązania i nie ma w tym nic złego. Z gotowymi poradami często jest tak, że dla jednych są bardzo pomocne, a dla innych całkowicie nietrafione. A tak naprawdę każdy z nas nosi w sobie własny potencjał, osobistą mądrość, którą może wykorzystać, tworząc swój sposób na poradzenie sobie z obecną sytuacją.

 

W tym filmie poznasz ćwiczenie, które pomoże Ci odkryć czy też przypomnieć sobie swoje mocne strony, własny potencjał, osobiste zasoby. Na ich podstawie będziesz mógł opracować swój plan radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, w którym wykorzystasz wszystko to, co jest w Tobie najlepsze.

 

Film przygotowała Weronika Augustynowicz – doktor psychologii, praktyk Dialogu Motywującego, trener i certyfikowany coach. Pełni funkcję wiceprezesa Instytutu Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Stowarzyszenia Natanaelum.