Dwa projekty badaczek z CC z dofinansowaniem Narodowego Centrum Nauki

Udostępnij strone

13.11.2020

Miło nam poinformować, że w konkursie Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 4 finansowanie otrzymały dwa projekty prowadzone przez badaczki z Collegium Civitas – dr Agnieszkę Nitzę-Makowską i dr Barbarę Markowską! Serdecznie gratulujemy!

Dr Agnieszka Nitza-Makowska z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych pokieruje projektem „Stosunki Chiny – Pakistan po ogłoszeniu Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Ekonomicznego w 2013 roku: W stronę zrównoważonej więzi?”.

Dr Agnieszka Nitza-Makowska jest adiunktem w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Zrównoważonego Rozwoju oraz opiekunem specjalności azjatyckiej w Collegium Civitas. Specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem krajów azjatyckich.

Dr Barbara Markowska z Instytutu Socjologii im. E. Wnuk-Lipińskiego pokieruje projektem „Obrazy przeszłości w narracjach o drugiej wojnie światowej. Badanie pilotażowe trzech muzeów (Kijów-Berlin-Moskwa) w kontekście zmian w polu pamięci kulturowej Europy Wschodniej”.

Dr Barbara Markowska jest filozofką, socjolożką, adiunktem w Instytucie Socjologii Collegium Civitas. Specjalizuje się w filozofii polityki, socjologii kultury, socjologii pamięci, memory studies, women/men studies, antropologii ekonomicznej i etyce.