Dyżury ekspertów w ramach bezpłatnej pomocy psychologiczno-coachingowej

Udostępnij strone

26.05.2020

UWAGA!
Aktualne informacje o dostępnej dla studentów pomocy psychologicznej znajdują się na stronie
Centrum Karier CC!

 

 


Poniższy artykuł zawiera informacje aktualne do 28.10.2020 r.


W tym trudnym czasie nasi wykładowcy z obszaru psychologii i coachingu zgłosili chęć pomocy wszystkim studentkom i studentom Collegium Civitas, którzy potrzebują wsparcia. Pozostając w izolacji, nie pozostajemy obojętni.

Odczuwasz pogorszenie samopoczucia, stres, napięcie, samotność?
Nie radzisz sobie z zaistniałą sytuacją lub po prostu chcesz porozmawiać?
Straciłeś pracę lub obawiasz się jej utraty? Potrzebujesz wsparcia zawodowego?

Dla wszystkich studentek i studentów Collegium Civitas, którzy potrzebują pomocy psychologicznej, uruchomione zostało bezpłatne wsparcie on-line oraz telefoniczne psychologów, coachów i doradców zawodowych.

Wyślij mail o treści POMOC i wskaż rodzaj konsultacji (psycholog, coach, doradca zawodowy) na adres pomoc@civitas.edu.pl, a zostaniesz umówiony na konsultację ze specjalistą.

Uwaga: zgłoszenia obsługiwane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Zapewniamy dyskrecję i anonimowość otrzymanych informacji.
Nasi specjaliści czekają na Ciebie w następujących terminach:
Poniedziałek

10.00 – 11.00 – Joanna Kowalczewska (psycholog)

więcej informacji

Joanna Kowalczewska – psycholog, adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka licznych artykułów publikowanych w czasopismach i książkach naukowych, m.in. na temat wartości i celów życiowych młodzieży, psychologii moralności, religijności, dobroczynności Polaków. Prowadzi badania z zakresu psychologii moralności i płci kulturowej. Tłumaczka naukowych książek psychologicznych napisanych w języku angielskim, m.in.: Calvin Hall & Gardner Lindzey, Teorie osobowości (Warszawa 2001), Donna Ashcroft, Teorie osobowości. Ćwiczenia (Warszawa 2001), Stanley Rachman, Zaburzenia lękowe (Gdańsk 2005) oraz tomu Psychologia pozytywna (Warszawa 2004). W latach 1993-1997 była doradcą i koordynatorem programów w Fundacji Pomoc Społeczna „SOS”, zajmowała się także prowadzeniem szkoleń dla organizacji pozarządowych z zakresu PR, lobbingu i zbierania funduszy.

Wtorek

17.30 – 18.30 – Elżbieta Watemborska (psycholog, doradca zawodowy)

więcej informacji

Elżbieta Watemborska o sobie: Jestem psychologiem, od kilku lat pracuję z klientami indywidualnymi jako coach kariery i doradca zawodowy. Prowadzę również warsztaty. Wierzę, że rozwój osobisty i satysfakcjonująca praca są fundamentalne dla naszego dobrostanu. Od ponad 7 lat pracuję również w działach personalnych, gdzie rekrutuję oraz wspieram biznes w doborze i rozwoju pracowników. Połączenie perspektywy coacha i pracownika działu HR pozwala mi na bardziej efektywne wspieranie klientów, którzy chcą świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery lub przygotowują się do poszukiwania zatrudnienia.
Chętnie pomogę osobom, które:
· znalazły się w trudnej sytuacji zawodowej spowodowanej koronawirusem;
· poszukują pierwszych doświadczeń zawodowych i nie wiedzą, jak „ugryźć” temat lub wahają się, jaką ścieżkę zawodową wybrać;
· zmagają się ze stresem nasilającym się pod wpływem obecnej sytuacji (nie tylko zawodowej) i chcą lepiej sobie z nim radzić.

17.30 – 18.30 – Diana Malinowska (psycholog, coach)

więcej informacji

Diana Malinowska – psycholog, coach (ACC ICF), konsultant, trener. Pracuje jako adiunkt w Pracowni Psychologii Emocji i Motywacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, współpracuje również z Collegium Civitas i Warsaw International Studies in Psychology jako wykładowca. Zajmuje się naukowo problematyką emocji i motywacji oraz psychologii organizacji. W obszarze praktyki prowadzi indywidualne i grupowe procesy rozwojowe z wykorzystaniem coachingu, warsztatów, szkoleń, konsultacji.

Środa

10.00 – 11.00 – Jacek Michałowski (psycholog)

więcej informacji

Jacek Michałowski – psycholog, psychoterapeuta – specjalność: psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Absolwent Instytutu Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Psychoterapeuta w Osiedlowym Ośrodku Zdrowia Psychicznego „Synapsis” na Ursynowie (1980-89), a w latach ostatnich w Centrum CBT w Warszawie. Urzędnik państwowy, a także działacz i pracownik sektora pozarządowego. Współpracownik opozycji demokratycznej w czasach PRL i członek pierwszej Solidarności.

 

Czwartek

10.00 – 11.00 – Agnieszka Bukowska (pedagog)

więcej informacji

Agnieszka Bukowska – socjolog, pedagog, terapeuta, wykładowca akademicki, szkoleniowiec. Dyrektor Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas. Specjalizuje się w inżynierii społecznej, socjologii religii oraz socjologii bezpieczeństwa. Zajmuje się badaniami nad patologią związaną z działalnością sekt, nowych ruchów religijnych, grup parareligijnych (paramedycznych, parapsychologicznych, paranaukowych, paraekonomicznych). Zgłębia przejawy duchowości w kontekście religijnym i pozareligijnym. W kręgu jej zainteresowań znajduje się socjotechnika. Analizuje techniki wpływu społecznego, mechanizmy ulegania wobec zewnętrznego nacisku i manipulacji społecznej. Interesuje się psychologią władzy i przywództwa w grupie.
Autorka i prowadząca szkolenia oraz warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dotyczące problematyki działalności kontrowersyjnych grup kultowych przeznaczone dla pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych, młodzieży szkolnej oraz rodziców.
Członek zespołu projektu badawczego Komisji Europejskiej DARE (Dialogue About Radicalisation and Equality) poświęconego dwóm rodzajom radykalizacji: skrajnie prawicowej i islamistycznej oraz polityce bezpieczeństwa w UE.
Jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Securitologia”.
Autorka m.in. artykułów: „Być poganką, być poganinem – odrodzenie neopogańskie we współczesnej Polsce” (2011), „Patologie związane z działalnością sekt religijnych” (2011), „Dietetyczna duchowość. Od warsztatów zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego do grupy destrukcyjnej” (2015), „Kontrowersyjne grupy religijne. Manipulacja, system kontroli, utrzymywanie zależności adeptów w grupie” (2015) „Przyszła pora na znachora – niekonwencjonalne sposoby leczenia. Pułapki i zagrożenia” (2017).

15.00 – 16.00 – Krystyna Błocka-Sowińska (coach)

więcej informacji

Krystyna Błocka-Sowińska – absolwentka UW: Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Ukończyła studia podyplomowe – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Administracji i Zarządzania w Warszawie Mentor Coach z Europejską Indywidualną Akredytacją EIA EMCC na poziomie practitioner. Konsultant biznesowy, wykładowca akademicki w Collegium Civitas, gdzie wykłada Etykę w biznesie, Budowanie relacji w biznesie, Zarzadzanie Talentami Współzałożycielka i prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów. Członek EMCC Poland (European Mentoring & Coaching Council Poland). Prowadzi indywidulane procesy coachingowe i mentoringowe, wdraża mentoring w organizacjach. Współpracuje z Fundacją Liderek Biznesu jako mentor non profit.

 

Piątek

10.00 – 11.00 – Karolina Maj (psycholog, coach)

więcej informacji

Karolina Maj – psycholog i coach. Studiowała w Kopenhadze, gdzie zdobywała swoje pierwsze zawodowe doświadczenia. Dziś prezes jednej ze spółek telemedycznych oraz pracownik dydaktyczny Collegium Civitas. Psychologia i coaching to dwie ulubione dziedziny, które prowadzą do spotkania z człowiekiem, poznania i ciągłego rozwoju. Zaprasza na konsultacje online.

 

Sobota

15.00 – 16.00 – Agnieszka Pikuła (doradca zawodowy, coach)

więcej informacji

Agnieszka Pikuła – certyfikowany coach, dyplomowany doradca zawodowy. Obecnie konsultant Centrum Karier Collegium Civitas. Absolwentka Doradztwa zawodowego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz studiów podyplomowych na kierunku Doradztwo zawodowe i zarządzanie kompetencjami w SGH. Zajmuje się prowadzeniem indywidualnych konsultacji zawodowych (m.in. przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, określenie predyspozycji oraz barier zawodowych, trening rozmowy kwalifikacyjnej, wybór ścieżki kariery). Posiada doświadczenie w koordynowaniu projektów mających na celu aktywizację zawodową studentów i absolwentów (m.in. targi pracy i praktyk). Licencjonowany trener programu z zakresu planowania kariery oraz poszukiwania pracy „Spadochron”. Od ponad 10 lat wspiera firmy w doborze odpowiednich kandydatów do pracy, na praktyki i staże, a także w działaniach employer brandingowych realizowanych na uczelniach.

Bądźmy razem! Wspierajmy się! Zapraszamy na konsultacje.