E-learning działa! – zobacz, jak wygląda tydzień w #CConline

Udostępnij strone

13.05.2020

Od 26 marca zajęcia w Collegium Civitas są realizowane wyłącznie metodą e-learningową. Zobacz, jak zdalna nauka wygląda z perspektywy studentów, wykładowców i pracowników CC.

W ostatnim tygodniu (4-10 maja) w Collegium Civitas odbyło się 494 zajęć online, w tym 167 wykładów i 327 ćwiczeń.

Łącznie w ciągu pierwszych pięciu tygodni zrealizowaliśmy już 1767 zajęć online, w tym 606 wykładów i 1161 ćwiczeń, po polsku i angielsku. Całkowicie online odbyły się też dwa zjazdy studiów niestacjonarnych.

Zajęcia z wykorzystaniem jednego z trzech narzędzi – Wirtualna Uczelnia, spersonalizowana platforma e-learningowa Moodle, platforma Microsoft Teams – przeprowadziło 200 wykładowców Collegium Civitas!

 

Obrony online

Na naszej uczelni pierwsze dwie obrony całkowicie online z wykorzystaniem infrastruktury informatycznej odbyły się z powodzeniem już 17 kwietnia. Zarówno praca licencjacka, jak i magisterska zostały obronione bezproblemowo! W kolejnych tygodniach obroniło się 24 studentów na studiach polsko- i anglojęzycznych.

 

CC online z perspektywy wykładowców

Zapraszamy do obejrzenia relacji, jak wygląda e-learning z perspektywy naszych wykładowców. Możecie się przekonać, że obostrzenia związane z pandemią stały się dla prowadzących zajęcia nie tylko wyzwaniem, ale i szansą, aby nauczyć się nowych zdalnych form prowadzenia zajęć i kolejnych kompetencji cyfrowych. Do takiej formy nauczania nasi wykładowcy przygotowywali się już od dawna podczas cyklicznych szkoleń podnoszących ich kompetencje w ramach projektu „Uczelnia 4.0. – nowoczesny program rozwoju Collegium Civitas”. Sprawdźcie, co podoba się im w nauczaniu na odległość i czego brakuje im najbardziej.
 

W filmie wystąpili:
dr Paulina Piasecka, wykładowczyni m.in. na specjalnościach Cyberbezpieczeństwo, Kryminologia i International Security Studies
red. Roman Kurkiewicz, wykładowca m.in. na specjalności Nowe media i dziennikarstwo
Jacek Michałowski, wykładowca m.in. na kierunku Stosunki międzynarodowe
red. Łukasz Głombicki, wykładowca m.in. na specjalności Komunikacja multimedialna, twórcy internetowi i wideo w sieci